Усіх-усіх, хто святкує, з Днем святого Валентина

14 лютого – День всіх закоханих: святковий, але не вихідний, – інформує “УНІАН“.
Сьогодні – 14-й день лютого, а це значить, що настало свято всіх закоханих. День святого Валентина, хоч і не є вихідним і офіційним святом, але є по-справжньому урочистим днем для багатьох людей у різних куточках планети.

Головне свято для всіх закоханих має багатовікову історію. Пов’язане воно з Валентином – святим, який проживав в Римській імперії і, всупереч волі імператора, допомагав людям створювати сім’ї. Річ у тому, що в часи його життя діяла заборона на шлюби для римських солдатів, встановлена імператором Клавдієм Другим. Після того, як він дізнався про діяльність Валентина, видав указ про його страту. Ситуація затьмарювалася тим, що сам Валентин був закоханий в дочку співробітника в’язниці, в якій його тримали. За добу до своєї страти він зізнався дівчині в коханні у прощальному листі. Текст закінчувався підписом “Твій Валентин” і був прочитаний після його смерті. Відтоді існує традиція дарування валентинок на свято всіх закоханих.
Валентина канонізували, визнавши християнським мучеником, а в кінці 5-го століття (496 рік) 14 лютого було оголошено Днем святого Валентина Папою Римським Геласіусом.

Джерело: “УНІАН”

Залиште свій коментар