У Щербанці відбувся фестиваль української пісні

Українська пісня… Це частина духовного життя народу і вона не залишає його ні в радості, ні в смутку, крок у крок слідує за ним від дитинства до старості. З піснею на вустах наш народ відзначає свята, супроводжує народні обряди, славить свої перемоги.

Українська пісня…  У ній все – і історія мого народу, і сумні, і славні її сторінки, і радість та завзяття козацької доби, і віра в кохання, і туга за милим, що загинув в далекому краї, і любов неньки до дитини, й  іскрометні жарти, і всеохоплююча радість…

Лютий місяць в нашій школі, не зважаючи на примхи погоди та атаку вірусів, багатий на різноманітні свята, заходи.

Фестиваль української пісні, організований та проведений педагогом-організатором  Ястремською Н.М., викликав бурю  незабутніх вражень. Діти дивували розмаїттям вибору  пісенних жанрів: від народного до сучасного. Традиційно свято розпочалося виконанням гімну  України, який  заспівали  всі присутні на заході .

 Фестиваль «Українська пісня єднає нас» дав можливість відчути всю красу нашої мови, покладеної  на музику.  Яскравим зразком  літературного твору, який став сучасною піснею, є вірш І.Я.Франка «Човен» . Цю пісню у виконанні учениці 11 класу, переможиці конкурсу дитячої творчості «Дебютна весна» у 2017 році Токаренко Дар’ї , більшість присутніх почули вперше.

 

Віддаючи шану передчасно загиблого виконавця сучасних українських пісень Кузьменко А.В,  дев’ятикласники заспівали його пісню «Старі фотографії». Лірична композиція Казки «Плакала», яка увійшла в топ 20 світових найкращих пісень, була представлена учнями 8 класу.  Пісня, створена підрозділом з питань молодіжної політики Дрогобицької райдержадміністраціі, українська версія суперхіта «Despacito» «Десь по світу» лунала  по залі, переповнюючи серця слухачів, що приєдналися до її виконання.  Приємно було відчувати з якою любов’ю  та пошаною  учні поставилися до вибору та підготовки своїх  номерів. Кожен виступ передавав настрій і характер самих виконавців, сформований на почуттях любові до своєї  Батьківщини, народних традицій, України.

Зала була наповнена українськими  піснями  – неперевершеними, мелодійними, змістовними, нашими  рідними. То бриніла сльоза, то посміхались вуста. Адже пісня може все – і звеселити, і викликати смуток.

Учні 10 класу  представили до уваги глядачів інсценовану українську народну пісню «Розпрягайте , хлопці, коні… » .

Незабутнім дійством  стало виконання маленькими щербанцями, на руках у яких пишним цвітом розквітли вишиті рушники маками й волошками, пісні «Рушники».  Виступи всіх учасників перетворились на феєричне свято української пісні!

Свято, дійсно, зворушило душі  присутніх, особливо, коли на  завершення  заходу заспівали  чарівну пісню «Ой є в лісі калина…». Учні молодших класів, взявшись за ручки, пішли у танок,  запрошуючи  всіх бажаючих  до дружнього кола.  Слухачі не хотіли залишати залу, тому на  їх прохання виконали відому пісню Казки.

Фестиваль «Українська пісня єднає нас» запам’ятається надовго. Він  об’єднав і учнів, і батьків, і вчителів школи.  Щира подяка організаторам пісенного заходу – класоводам та класним керівникам школи, вчителю музичного виховання  ПолєвІй І.Л.,  педагогу-організатору Ястремській Н.М., бібліотекарю Ясинській Л.В., лідерам учнівського самоврядування «ТЕМП».

Лунай, українська пісне! Живи у віках! Щасливого тобі майбуття, українська пісне – душе нашого народу!

Щербанська ЗОШ І – ІІІ ступенів

ЗДВР  Крайнова О.В.

Залиште свій коментар