У Роздільнянському районі громадяни знаходять боєприпаси, часів Другої світової війни

У Роздільнянському районі громадяни знаходять боєприпаси, часів Другої світової війни

Влітку, у сільській місцевості Роздільнянського району під час проведення земляних робіт почастішали випадки виявлення мешканцями боєприпасів, часів Другої світової війни.

Так, 22 липня 2019 року о 9:54 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами с. Кошари при проведені земляних робіт місцевий мешканець виявив радянський артилерійський снаряд, калібру 152 міліметрів,  часів Другої світової війни.

А 14 серпня 2019 року о 10:00 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини №32 м. Роздільна надійшло аналогічне повідомлення про те, що за межами с. Кучурган місцевий селянин при проведені земляних робіт знайшов радянський осколково-фугасний артилерійський снаряд, калібру 280 міліметрів, часів минулої війни.  (Для довідки: при вибусі цього великокаліберного снаряду, радіус розльоту осколків сягає до двох кілометрів).

В обох випадках піротехнічною групою аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Одеській області вибухоненебезпечні предмети вилучено та знешкоджено у спеціально відведеному місці.

Загалом, у 2019 році на території Роздільнянському районі вже зафіксовано шість випадків виявлення «смертельнонебезпечних подарунків», часів часів Другої світової війни.

При виявленні вибухонебезпечних предметів потрібно дотримуватися наступних правил: не розбирати і не піднімати знайдені підозрілі небезпечні предмети, відгородити місце, де знаходиться вибухонебезпечний предмет, нікого не допускати до цього місця, повідомити підрозділ ДСНС, поліцію, представників органів місцевої влади, організувавши біля нього постійне чергування до їх прибуття.

Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре застерігають громадян! У разі виявлення підозрілого предмету у жодному разі, не намагайтеся самостійно визначити його належність та походження, а негайно зателефонуйте «101» у підрозділ ДСНС України та «102» у поліцію. Не допустіть, щоб Ваша цікавість та легковажність призвели до трагедії. Будьте обережні, бережіть себе!

 

                                                   Сергій ШМОРГАЛ,

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                   ГУ ДСНС України в Одеській області

Залиште свій коментар