17 – 18 серпня роздільнянські рятувальники ліквідували дві пожежі сухостою

За минулі вихідні дні роздільнянські рятувальники ліквідували дві пожежі сухостою – на загальній площі понад 1,5 Га 

Протягом, 17-18 серпня 2019 року рятувальники державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна здійснили на території району два виїзди на ліквідацію пожеж сухої рослинності.

За минулі вихідні дні на території Роздільнянського району виникло дві пожежі сухої трави, чагарників та очерету на загальній площі понад 1,5 Га. По одному загоранню сухостою виникло на територіях – Кам’янської (1,5 Га) та Степанівської (0,008 Га) сільських рад. Обидва загорання сухостою виникли через необережне поводження з вогнем невстановлених осіб.

Так, 17 серпня 2019 року о 20:33 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що біля с. Труд-Куток горить суха трава та чагарники. Територія належить  Степанівській сільській раді.

На місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки.

40 хвилин знадобилося роздільнянським пожежним та місцевому населенню, щоб ліквідувати пожежу сухої трави та чагарників на загальній площі 0,008 Га.

А 18 серпня 2019 року, о 14:15 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами с. Матишівка горить суха трава та очерет. Територія належить Кам’янській сільській раді.

На місце виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. Півтора години знадобилося роздільнянським рятувальникам, щоб ліквідувати загорання сухої трави та очерету на загальній площі 1,5 Га.

Загиблих та постраждалих в обох пожежах – немає.

Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре закликають громадян, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки: не паліть суху траву, не кидайте недопалки та сірники в суху траву та чагарники. Не розводьте багаття, у місцях відпочинку, у лісах, лісопосадках, поблизу полів, на схилах ставків, річок, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки. Спалювання сухої трави та чагарників категорично забороняється. Спалювання стерні та сухої рослинності підлягає кримінальній відповідальності згідно статті 245 Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тважкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

У разі виявлення загорання негайно телефонуйте за номером «101»! Бережіть своє життя та оточуючих!

                                                             Сергій ШМОРГАЛ,

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ 

                                                   ГУ ДСНС України в Одеській області

Залиште свій коментар