У перший день зими працівники прокуратури відзначили професійне свято

Указом Президента України від 02.11.2000 перше грудня встановлено професійним святом – Днем працівника прокуратури.

Цього року, 01.12.2021, прокуратура України святкує свою 30-ту річницю професійного свята.

Протягом 30-ти років становлення України відбулось немало змін та реформ на шляху створення та зміцнення правової держави. Із здобуттям Україною незалежності починається і нова сторінка в історії прокуратури нашої держави.

Упродовж усієї сучасної історії України прокуратура як важливий інститут держави, зазнав чимало змін. Вона була і є одним із традиційних для вітчизняної правової системи інститутів, яка у цей складний період реформування суспільних відносин повинна не тільки не втрачати свої позиції, а навпаки зміцнюватися та вдосконалюватися як багатофункціональна державна структура.

Прокуратура України як самостійний державно-правовий інститут усією своєю діяльністю сприяє реалізації головної ідеї Конституції України: держава існує для людей, з гідністю і повною віддачою виконує своє призначення щодо захисту і зміцнення нашої державності та законності.

На шляху реформування органів прокуратури, прокуратура має стати надійним фундаментом побудови правової європейської держави – України.

Саме тому на органи прокуратури, кожного прокурорського працівника покладена велика і напружена робота на благо нашого суспільства і народу України.

В умовах реформи адміністративно – територіального устрою на території України наразі ми маємо новостворений Роздільнянський район Одеської області до складу якого увійшли території колишніх Роздільнянського, Великомихайлівського, Захарівського (Фрунзівського) районів Одеської області.

На території Роздільнянського району з 15.03.2021 здійснює свою діяльність Роздільнянська окружна прокуратура Одеської області.

Роздільнянську окружну прокуратуру очолює Ноздрін Олександр Владиславович, який почав свою професійну діяльність в органах прокуратури ще в 1994 році, тобто майже з моменту її створення, а заступником керівника Роздільнянської окружної прокуратури є Котелевський Олексій Іванович, який працює в органах прокуратури з 1999 року.

На даний час в Роздільнянській окружній прокуратурі Одеської області працює 23 працівника, з яких 14 – оперативних.

Зазначений склад окружної прокуратури в повній мірі виконує покладені на прокуратуру встановлені Конституцією України функції та сприяє зміцненню законності на території Роздільнянського району.

Протягом 2021 року Роздільнянською окружною прокуратурою пред’явлено позовів на суму близько 101 мільйон гривень, організовано виконання судових рішень понад 71 мільйон гривень, здійснено підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях з притягненням винних осіб до кримінальної відповідальності, у тому числі резонансних умисних вбивствах та злочинах проти життя осіб, за результатами чого винні особи понесли покарання.

Беззаперечним є внесок наших славних ветеранів прокуратури за їх особистий вклад в розвиток системи прокуратури, які не один десяток років свого життя присвятили служінню Закону, зміцненню законності і правопорядку, захисту прав громадян, становлення правової демократичної Української Держави, а саме – Побірської Таїсії Григорівни, Попової Валентини Григорівни, Стадника Олександра Івановича та Чернеги Василя Миколайовича.

Користуючись нагодою, хочу привітати всіх своїх колег та ветеранів прокуратури з професійним святом, побажати міцного здоров’я, добра й благополуччя, родинного щастя й злагоди, нових звершень у справі служіння українському народу!

Ваша сумлінна повсякденна робота, спрямована на утвердження верховенства закону, зміцнення правопорядку, захист прав і свобод людини та громадянина, забезпечується вашим високим професіоналізмом, принциповістю, відповідальністю та усвідомленим відчуттям справедливості.

                                                                                                                           Олександр НОЗДРІН,

керівник Роздільнянської окружної прокуратури 

 

Залиште свій коментар