Книжкова святиня – дітям

30 листопада у центральній міській бібліотеці відбувся інтерактивний захід “Книжкова святиня – дітям”, під час якого учнівська молодь Роздільної мала нагоду познайомитися з історією та витоками кногодрукування в Україні.

Ініціював та провів такий тематично спрямований захід вже більш як у двадцяти бібліотечних закладах Одещини Музей української книги в Одесі. Зокрема, Роздільна стала 26-м містом, де побували представники музею.

Історикиня та експертка музею Олена Чебан познайомила школярів з історією українського книгодрукування та біографією першодрукаря Івана Федорова.

Особливо цікавим для присутніх хлопчиків та дівчаток став майтер-клас. Під час нього вони з початку з допомогою Олени Чебан, а потім і самостійно, друкували на автентичних кліше та верстаті, який є прототипом друкарського верстату Івана Федорова, першу сторінку “Острозької Біблії” 1581 року та образ Святого Луки з книжки “Апостол” 1574 року видання.

Для збагачення бібліотечного фонду  та на  згадку про візит від Музею української книги в Одесі в ході цього заходу гості передали альбом фотографій одеського фотографа Вікентія Куґеля, який знімав Одесу протягом сорока років, з 1913-го по 1957-ий. Подарунок прийняла директорка КЗ “Роздільнянська публічна бібліотека” Олена Колопенюк.

Детальніше у друкованій версії газети “Вперед”.

,

Залиште свій коментар