У Мінсоцполітики заявили про відсутність можливості запустити накопичувальну пенсійну систему

У міністерстві вважають,що “люди і зараз можуть відкладати собі гроші на майбутнє”

Міністр соцполітики Юлія Соколовська заявила, що на даний момент в Україні не будуть запроваджувати накопичувальну пенсійну систему. Про це вона розповіла у коментарі Інтерфакс-Україна.

За її словами, не вистачає інфраструктури, яка б забезпечила функціонування пенсійних накопичень.

“У короткостроковій перспективі навряд чи. У нас ще немає створеної інфраструктури, щоб це запрацювало, але вже є багато напрацювань. Взагалі дослідження за накопичувальною системою показують, що очікування людей щодо цієї системи занадто великі, люди не до кінця розуміють, скільки це буде коштів”, – зазначила Соколовська.

Водночас вона підкреслила, що перед запуском накопичувальної системи слід визначитися з тим, хто буде платити внески, скільки відсотків і яка буде вигода.

“Плюс накопичення – це довгі гроші, тобто заощадження. Зазвичай це працює так, що кошти інвестуються, а значить, повинен бути ринок, куди можна інвестувати. На сьогодні в Україні такого ринку фактично немає”, – пояснює міністр.

Крім цього, на думку Соколовської, слід зважати на досвід інших країн і враховувати кращі приклади, а людям варто думати про старість заздалегідь і робити накопичення.

“Я скажу таку річ – нам сьогодні нічого не заважає накопичувати собі на старість, але, на жаль, ми чомусь цього не робимо. Це насправді людська природа. Тому стимулювати людей накопичувати – це один з виходів. Але було б добре , якби люди розуміли і думали про старість заздалегідь”, – додала вона.

Нагадаємо, раніше у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №2683 “Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення”.

Також КСУ визнав неконституційними положення щодо підвищення пенсійного віку для окремих категорій осіб.

Джерело: “Інтерфакс-Україна”

Залиште свій коментар