У Києві відбулося перше публічне обговорення змін до Конституції в частині децентралізації влади

У Києві, 25 лютого, відбулася перша частина публічного обговорення змін до Конституції в частині децентралізації влади. Як було зазначено під час обговорення, яке проводилось у стінах Верховної Ради, що до конституційних змін буде проведена широка дискусія на місцях. Текст законопроекту напрацюють після консультацій в регіонах і направлять до Верховної Ради до 20 березня, щоб встигнути завершити реформу децентралізації до початку вересня – до осінніх місцевих виборів.
Як було анонсовано, цикл публічних обговорень змін до Конституції є спільною ініціативою Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, а також Адміністрації Президента та Міністерства розвитку громад і територій.
“Процедура наступна: зараз стартує публічне обговорення. Після нього у нас буде два тури регіонального обговорення, це 2 тижні. Так само у нас будуть окремі консультації на рівні Ради Європи, з 11 по 14 березня. Після цього – велике фінальне погодження на майданчику у Києві, а вже потім, орієнтовно, як і зазначалося, кінець березня ми можемо очувати відповідне подання”, – сказав Віталій Безгін.
Питання внесення змін до Конституції обговорять в громадах, які залишилися в складі районів, і громад, які об’єдналися в ОТГ. Про це сказав глава парламентського комітету з питань організації державної влади і місцевого самоврядування Андрій Клочко. За його словами, комітет відкритий для обговорень з профільними асоціаціями.
За словами першого заступника голови фракції “Слуга народу” Олександра Корнієнка, паралельно буде проходити “процес консультацій з фракціями, пошук консенсусу всередині парламенту”, щоб в результаті зібрати 300 голосів для зміни Конституції.

Залиште свій коментар