Тільки 178 депутатів відвідали всі засідання Ради у лютому – КВУ

За даними Комітету виборців України, показники відвідування депутатами пленарних засідань парламенту в лютому знизилися у порівнянні з іншими місяцями, – повідомляє “УНІАН“.

У лютому лише 178 депутатів відвідали всі засідання Верховної Ради. Про це повідомляє Комітет виборців України, експерти якого проаналізували відвідування народними депутатами та парламентськими фракціями пленарних засідань Верховної Ради у лютому 2020 р.

За даними КВУ, показники відвідування засідань парламенту в лютому знизилися у порівнянні з іншими місяцями. Так, всього впродовж лютого відбулося 13 пленарних засідань ВР. При цьому всі засідання за місяць відвідали лише 178 народних депутатів, тобто, менш як половина. Для порівняння: в грудні 2019 року всі засідання Верховної Ради відвідали 240 народних депутатів, листопаді – 299 депутатів. Серед фракцій Верховної Ради вищі показники відвідування у депутатів «Слуги народу», «Голосу» та «Європейської солідарності». Так, в середньому на засіданнях Верховної Ради були присутні 75% депутатів від «СН», 67% депутатів від «Голосу» та 62% – від «ЄС». Нижчі результати в «Опозиційної платформи – За життя» – 57% та ВО «Батьківщина» – 55%. Однак ці цифри все ж є значно нижчими, аніж місяцем раніше, в січні 2020. Тоді в середньому на засіданнях Верховної Ради були зареєстровані 80% депутатів від «ЄС», 79% – від «СН», 72% – від ВО «Батьківщина», 71% – від «Голосу», 67% – від «ОПЗЖ». Голова КВУ Олексій Кошель припустив, що активність депутатів у лютому знизилась у зв’язку з розглядом поправок до проекту Земельного кодексу. «На початку лютого парламент перейшов до розгляду Земельного кодексу. Зокрема, до голосування в сесійній залі поправок народних депутатів. Традиційно це та процедура, яка не привертає особливої уваги парламентаріїв. Більшість поправок депутатами не враховуються, а їх розгляд є швидше формальним, аніж реальним механізмом вплинути на текст законопроекту. Ймовірно, саме це й стало причиною зниження активності депутатів у лютому», – сказав Кошель.
Джерело: УНІАН

Залиште свій коментар