Троє мешканок Роздільнянщини пропагували «руський мир» та виправдовували окупацію

Жительки Роздільнянського району поширювали антиукраїнські наративи у соцмережах та вихваляли російських загарбників.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зазначається, що попри звірства агресора, вбитих мирних жителів, зруйновані ворожими ракетами будинки, дехто з наших земляків й досі марить «руськім міром». Саме для тих, хто перебуває у гіпнотичному стані або свідомо просуває ворожі наративи, розділ XIX Кримінального кодексу України було доповнено ст. 436-2 «Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників».

Так, слідчі СБУ Одеської області повідомили про підозру трьом проросійськи налаштованим мешканкам Роздільнянського району, які поширювали антиукраїнські наративи у соцмережах. Жінки у соцмережах розміщували матеріали, що виправдовують тимчасову окупацію частини території України, заперечують збройну агресію рф проти України. У своїх дописах вони відверто принижували національну честь і гідність українського народу, дискредитували наших захисників, вихваляли і звеличували російських загарбників. У межах кримінальних проваджень було проведено судово-лінгвістичну експертизу, висновки яких підтвердили наявність складу злочину у поширених жінками матеріалах.

Наразі всім трьом фігуранткам повідомлено про підозру у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України. Їм загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Заходи із викриття і документування протиправної діяльності здійснювали співробітники УСБУ в Одеській області під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури.

Джерело: Пульс Одещини

Залиште свій коментар