Тож яка відповідальність передбачена за паління листя?

Перший подих осені – просто щастя після спекотного  літа» ( Шарлін Харріс).

Але не для наших жителів, які кожного дня вдихають небезпечний дим від паління опалого листя. Нажаль, ця проблема з кожним роком все більше набирає обертів, однак правопорушники залишаються непокараними.

Тож яка відповідальність передбачена за паління листя?

Статтею 50 Конституції України передбачено, що кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

Згідно з статтею 20 Закону України “Про охорону атмосферного повітря” не допускається спалювання промислових та побутових відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря забруднюючими речовинами та речовинами з неприємним запахом або іншого шкідливого впливу.

Спалювання   всіх   видів   відходів   на   території домоволодінь і в сміттєзбірниках забороняється.

Випалювання опалого листя без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 – 340 грн.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 – 1190 грн.).

Хто уповноважений на складання протоколів за паління листя?

Для того, щоб притягнути винного до відповідальності, уповноважена на те особа повинна скласти протокол про вчинення адміністративного правопорушення.

Відповідно до статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення складати протоколи про вчинення адміністративного правопорушення можуть:

  • посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами ( а у населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів, – виконавчими органами, що виконують їх повноваження) сільських, селищних, міських рад;
  • громадський інспектор з охорони довкілля.

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Роздільнянського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги за адресою:

м. Роздільна, вул. Незалежності, 2. тел.: (04853) 5-04-43, 5-03-66.

Олена Зозулик,

заступник начальника відділу

«Захарівське бюро правової допомоги»

 

 

 

Залиште свій коментар