Перехід на зимовий час – 2019: коли чекати і як адаптуватися

До переходу на зимовий час потрібно готуватися заздалегідь, щонайменше за тиждень. В Україні вже з жовтня переходять на зимовий час. Для деяких людей — це дуже складний період, оскільки організму потрібно звикнути до нового режиму, інформує Ukr.Media.

В ніч з 26 на 27 жовтня о 4.00 українці повинні перевести стрілки на годину назад. З одного боку це добре, оскільки з’явиться додатковий час для сну (у всякому разі, якщо ви лягаєте, як і звикли — за біологічним годинником).

Але це також є великим навантаженням для організму, оскільки йому складно адаптуватися до нового режиму. Однак медики перераховують декілька простих правил, які допоможуть швидше привести себе в норму.

Основні поради такі:

Сон

По-перше, потрібно скорегувати режим сну заздалегідь. Зокрема, хоча б за тиждень до переходу на зимовий час. У разі, якщо лягти спати раніше не виходить перед відпочинком можна прийняти теплу ванну, яка розслабляє і допомагає швидше заснути

Режим дня

Раз доведеться лягати раніше, то вечеряти також доведеться на годину раніше, ніж зазвичай. До цього варто підготуватися заздалегідь. В цей період — за день-два до початку переходу на зимовий час — краще відмовитися від вживання алкоголю та кави з кофеїном.

Діти

Дітям можна допомогти адаптуватися. Тут застосовуються схожі поради, як і для дорослих. Зокрема, перемістивши на годину раніше режим дня, а також відхід до сну.

Зазначимо, повертати стрілки годинника двічі на рік вирішили у Великобританії ще в 1908 році. Англійці запровадили цю традицію з метою більш раціонального використання світлої пори доби. У колишньому СРСР, в тому числі й Україні, почали переводити годинники аж в 1981-му.

Наразі перехід на зимовий і літній час здійснюють у понад 110 країнах світу. Однак влітку 2018 в ЄС пройшло голосування з приводу доцільності переведення стрілок, за результатами якого було прийнято рішення, що після квітня 2019 кожна країна буде сама вирішувати, чи міняти їй час чи ні, оскільки загальних рекомендацій від Європарламенту вже не буде.

 

Залиште свій коментар