СВЯТО ВОЛЬНОСТІ 

Широке відзначення товариством польської культури імені Іоанна Павла II при Роздільнянській римо-католицькій парафії Божого Милосердя по вулиці Європейській,21, поляками, що мешкають у нашому краї, майже співпало зі святкуванням Дня гідності та Свободи в Україні. Символічно. Багато спільного у наших народів, однакова мета і прагнення до незалежності. І все ж приклад сусідньої країни повчальний для багатьох народів.

День непідлеглості, за польською, одне з головних державних свят Польщі. Це підсумок багатовікової боротьби, історії з трагічними і героїчними сторінками. Дещо про це нагадав у своїй проповіді під час церковної меси настоятель храму о. Ян (Даргевич), а розлогіше – представник Генерального консульства Речі Посполитої в Одесі віце-консул п. Матеуш Маршалек та представник європейської Унії в Україні Ю.Бам п. Мірослав Буздуган, які взяли участь в урочистостях з нагоди Дня незалежності Польщі у Роздільній.

Зокрема мова йшла про те, що саме костел, ксьонз, міцна релігійна громада, єдність у вірі, рідна мова стали запорукою здобуття незалежності. По суті церква була єдиним легальним інститутом незалежності. Мова, звичаї, культура – невід’ємні символи , що об’єднали поляків і дозволили досягти того, що вони мають сьогодні. Що означає незалежність? Безпечний захищений дім, школа, родина. Прості і необхідні речі.

Поляки і за межами своєї країни зберігають свої традиції, не забувають мову, історію рідної землі. По завершенні служби у церкві та урочистої частини відбувся святковий концерт, на якому пролунали пісні, вірші польською мовою, а потім всіх запросили на фуршет з дегустацією страв національної польської кухні. Страва під назвою журеч, яку приготував поляк за походженням Сергій Станішевський, сподобався усім.

Тамара Калашинська

Залиште свій коментар