Створення сприятливих умов для розвитку підприємництва – одне з головних завдань влади

З метою налагодження співпраці з малим та середнім бізнесом на місцях, минулої п’ятниці в актовій залі райдержадміністрації відбувся семінар-нарада за участю представників громадської організації «Всеукраїнська професійна асоціація підприємців».

Відкрив нараду Роздільнянський міський голова Валерій Шовкалюк, який зупинився на важливих аспектах роз-витку підприємництва у громаді, а це, як результат, збільшення доходів до місцевого бюджету та додаткова можливість вирішення чисельних питань громади.

Долучився до виступу й голова райдержадміністрації Сергій Приходько, який зазначив: «Питання розвитку малого і середнього бізнесу та створення сприятливих умов – одне з найважливіших завдань влади. Сьогодні маємо велику кількість незайнятого населення, а розвиток підприємництва – це нові робочі місця. Водно-час, бажання вдосконалювати співпрацю та йти до сталого розвитку має бути обопільним.

Тому маємо приділяти чималу увагу легалізації робочих місць на підприємствах, контролювати відповідне оформлення документації задля якісної сплати податків до місцевих бюджетів».

Під час своєї доповіді голова асоціації Борис Емельдеш розповів про створення та основні завдання, які ставить перед собою організація: «Указом Президента України Володимира Зеленського №582/2020 від 22 грудня 2020 року, з метою сприяння налагодженню конструктивної взаємодії органів державної влади та суб’єктів малого підприємництва, їх громадських об’єднань, утворено Раду з питань сприяння розвитку малого підприємництва як консультативно-дорадчий орган при Президентові України.

Основними завданнями Ради є: – системний аналіз ситуації щодо економічних, соціальних та інших процесів, що відбуваються в Україні, практики формування та реалізації державної політики щодо забезпечення додержання гарантій права на підприємництво суб’єктів малого підприємництва, напрацювання за результатами такого аналізу та внесення на розгляд Президентові України пропозицій про можливі шляхи, механізми та способи вирішення проблемних питань розвитку малого підприємництва; – розгляд законопроєктів з питань сталості та розвитку підприємництва, напрацювання

пропозицій щодо удосконалення законодавства України для провадження діяльності суб’єктами малого підприємництва, у тому числі суб’єктами мікропідприємництва; – сприяння налагодженню ефективної взаємодії держави з суб’єктами малого підприємництва, їх громадськими об’єднаннями у вирішенні питань сталості та розвитку підприємництва, сприяння поширенню найкращого міжнародного досвіду».

Про послуги державної служби зайнятості доповіла директор Роздільнянського центру зайнятості Олена Кукішева. Зокрема, Олена Павлівна розповіла, які професії сьогодні затребувані на ринку праці та озвучила можливості професійної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації для незайнятого населення (графік формування груп для професійно-технічного навчання у серпні та вересні на базі ДНЗ «Одеський центр ПТО ДСЗ» можна переглянути на сайті газети «Вперед» https://vpered.od.ua у розділі «Служби»). 

Крім того, на зустрічі представниками ГО «Всеукраїнська професійна асоціація підприємців» були порушені питання законодавства, в тому числі і трудового, у сфері регулювання підприємницької діяльності, легалізації трудових відносин тощо. Присутні підприємці мали змогу не лише отримати відповіді на нагальні питання, а й передати своє бачення чи побажання щодо необхідних змін у законодавстві для покращення розвитку та діяльності підприємців.

Наприкінці засідання заступник голови Роздільнянської міської ради Ольга Босюк подякувала представництву асоціації за конструктивний діалог з місцевими підприємцями та висловила надію на подальшу співпрацю з організацією.

Наталія БУКОВСЬКА

Залиште свій коментар