Про сьогодення та плани на найближчу перспективу

Наприкінці кожного року у Болгарці на базі місцевої школи проходить щорічний тенісний турнір пам’яті Василя Фініка, який вже дев’ятий рік поспіль проводить його син ­ депутат Одеської обласної ради Владислав Фінік. Під час спортивних змагань кореспонденту газети вдалося поспілкуватися із Владиславом Васильовичем про сьогодення та плани на найближчу перспективу.

­ На одному із останніх пленарних засідань сесії районної ради завдяки Вашому сприянню, Владиславе Васильовичу, з обласного бюджету на бюджет розвитку Роздільнянського району було спрямовано кошти у сумі 1 млн 850 тис. грн. Вами були визначені пріоритетні напрямки їх розподілу, зокрема, на капітальний ремонт площі перед Будинком культури с. Болгарка, капітальний ремонт вуличного освітлення в с. Калантаївка по вулицях Степовій та Центральній, капітальний ремонт приміщень шкільної їдальні Степової ЗОШ, капітальний ремонт шкільного подвір’я Болгарської ЗОШ, капітальний ремонт дитячого садка с. Єгорівка. Наразі кошти вже освоєні?

­ На сьогоднішній день вже проведений ремонт площі перед Будинком культури та школи у с. Болгарка, встановлене вуличне освітлення по вказаних вулицях у Калантаївці. Тривають роботи й щодо облаштування подвір’я та огорожі у новій Болгарській амбулаторії сімейної медицини, на будівництво якої також виділялись кошти з державного та Єгорівського сільського бюджетів. Ще ведуться роботи з капітального ремонту їдальні у Степовій ЗОШ. Однак для остаточного завершення об’єкта необхідне додаткове фінансування. Тому найближчим часом займатимусь питанням щодо дофінансування даного об’єкта за рахунок коштів обласного бюджету­2020. Також додаткового фінансування потребує Єгорівський дошкільний навчальний заклад. Там зараз ведуться роботи з капітального ремонту, на що цього року було виділено 3 млн 300 тис. грн. У планах – завершити ремонт дитячого садочка вже у 2020 році.

­ Наразі активно втілюється в життя реформа децентралізації. Неодноразово порушувалось питання щодо доцільності створення Роздільнянського району на субрегіональному рівні в межах Одеської області. Чи є вже результати з цього питання?

­ Остаточного рішення поки ще не прийнято. Тривають обговорення, зокрема, й можливий поділ області на шість районів. Я вдячний заступнику голови районної ради Сергію Крилову та ініціативним депутатам обласної ради, які підтримують такий поділ Одеської області, з урахуванням п’ятого Роздільнянського району. Зі свого боку, й надалі просуватиму дане питання на всіх рівнях, щоб нас почули, а надані нами пропозиції були враховані.

­ Після затвердження державного бюджету обговорюються та формуються місцеві бюджети. Які пріоритети в обласному бюджеті­2020 ставите перед собою Ви?

­ У кожній громаді є ще чимало нагальних питань, які поступово вирішуватимемо, в тому числі і за рахунок коштів обласного бюджету. Водночас, одним із основних напрямків у 2020 році для себе бачу розвиток дитячо­юнацького спорту. Тому наразі ведеться робота щодо відпрацювання механізму можливого облаштування дитячо­спортивних майданчиків на селі за рахунок коштів обласного та державного бюджетів.

­ Вже визначені можливі їх місця розташування?

­ У першу чергу спиратимемось на наявність усієї необхідної правовстановчої документації (зокрема, на землю), проєктів тощо. Крім того, одним із основних критеріїв будуть спортивні досягнення дітей, які показують високі результати, при цьому не мають умов для тренувань. Це стане своєрідним бонусом за вагомий внесок у розвиток спорту як у Роздільнянському районі, так і на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

­ Така програма була затверджена обласною радою? Чи це буде абсолютно новий проект?

­ Дійсно, обласною радою вже була затверджена така програма, однак незрозумілим і непрозорим був механізм її реалізації. З боку тодішнього керівництва облради звучали постійні відмови щодо фінансування запропонованих проєктів через відсутність коштів в обласному бюджеті. А реалізувати їх за кошти сільського бюджету було б просто нереально. Тому програма фактично не була робочим інструментом для втілення в життя напрацьованих проєктів. Наразі, після зміни керівного складу
облради, ситуація змінилася і сьогодні ­ це дієвий механізм для розвитку спортивного життя району. Для цього докладатиму максимум зусиль.

­ Дякую за розмову. Бажаю, щоб все задумане Вами обов’язково справдилося.

Наталія БУКОВСЬКА

 

Залиште свій коментар