«Шустер LIVE»: проблема еміграції українців

 
Протягом
року,  що минає, представники районної газети «Вперед» неодноразово ставали учасниками телевізійної програми «Шустер LIVE», що виходить на телеканалі 3s.TV щоп’ятниці.

Прямий ефір передачі, що показували минулої п’ятниці, став підсумковим у цьому році. Через нестачу фінансування цей ефір може стати взагалі останнім на цьому телеканалі, адже з нового року можливе припинення роботи телеканалу Савіка Шустера. Хочеться вірити, що цього не відбудеться, адже протягом програми порушуються важливі питання, запрошуються авторитетні гості та експерти.

shuster-2

Минулий ефір, учасниками якого ми стали, видався надзвичайно цікавим. Серед актуальних тем, які вражали озвученими цифрами,  – еміграція українців за кордон. За словами експертів, останніми роками вона досягла небачених масштабів. Цифри лякають та змушують замислитися.

“Проблема еміграції приголомшлива: на польських підприємствах так багато працює українців (десь – 10 %, а десь – 60 %), що там навіть роздруківки на двох мовах (польській та українській). І вони працюють не інженерами, а чорноробами. Рекрутинговим агенціям вигідніше влаштовувати сотні, а не окремих інженерів. У 2014-му видано дозволів на роботу на
95 % більше, ніж у 2013-му. Цього року видано дозволів понад 600 тисяч. Тільки в Польщі – більше мільйона осіб. Їх багато в Португалії, на острові Капрі. Це мешканці Полтави, Житомира Вінниці, Луганщини – там вся Україна. Там люди з вищою освітою”, – зазначив у прямому ефірі «Шустер LIVE» ведучий проекту «Ідейний вибір», президент Центру досліджень політичних цінностей Олександр Доній.

Ведучий проекту 3S.tv | ECONOMISTS Андрій Герус наголосив, що «…політична та фінансова влада зосереджена в руках вузького кола осіб. І в Україні є дуже величезний розрив між цією маленькою групою осіб та рештою громадян. У будь-яку кризу цей розрив збільшується, тому що олігархи мають змогу заробити навіть на кризах, а ось решта громадян стає ще біднішою. Люди не працюють в Україні не тому, що вони ліниві чи алкоголіки. Люди вміють рахувати та порівнювати оплату праці: 150 $ – в Україні та 600 $ –у Польщі».

Ми вдячні Савіку Шустеру за запрошення та сподіваємось, що 3s.tv продовжить свою роботу, і ми ще не раз зможемо стати учасниками обговорення актуальних проблем сьогодення.

Наталя БУКОВСЬКА,

Юлія ГАНГАН.

Залиште свій коментар