Шлях до Христа о. Юліуса Хабиняка

Нещодавно Єпископ ординарій ОдеськоСімферопольської дієцезії о. Станіслав Широкорадюк представив нового настоятеля Роздільнянської Римо-Католицької церкви Божого Милосердя, що по вул. Європейська, 21, о. Юліуса Хабиняка.

Хто ця людина?

Юліус – перший священник у його родині з буковинського села Стара Красношора, мальовничого краю Карпат. Як він сам каже про себе: «Я – горець, і цим багато що сказано». А справді, що? Сильний, вольовий характер, прагнення дійти до суті. Саме цьому присвятив багато років, залишаючи і повертаючись до духовної семінарії. Хоча на початках він був наймолодшим учнем духовного навчального закладу, коли прислухався до настанов свого першого духівника. До речі, у Старій Красношорі церква була збудована у 1834-1836 роках, вистоявши у найбуремніші часи. Для її збереження доклались усі парафіяни, утримуючи власним коштом у найскрутніший період.

Довгий шлях пройшов о. Юліус до свого нинішнього священства. Побував у статусі місіонера за різними адресами в Україні та ближньому зарубіжжі, настоятеля. Знає кілька мов, отримав освіту у найстарішому християнському закладі – Латераненському університеті. Він постійно шукав себе, найглибші та вичерпні відповіді на найскладніші питання. Заглиблювався у духовну літературу, отримуючи від того наснагу. Кілька разів залишав семінарію, але повертався знову, готуючи себе до проповідництва. Священики ж готові йти за паствою будь-куди, світ церковний дедалі відкривається, а ресурс проповіді невичерпний. Місія священника не лише бути у храмі, але скрізь, де є потреба. Час змінює стереотипи, змінюється і сама церква, відповідно до промислу Божого. Зміцнюючи місток від парафіян до Христа.

«Господь ніколи не залишає нас, повсякчас супроводжує та допомагає, вимагаючи лише віри і щирості, бути послідовниками Христа». Від співгромадян нашої громади побажаємо йому плідного служіння на духовній ниві.

         Розповідь записала Тамара КАЛАШИНСЬКА

         На знімку: о. Юліус Хабиняк у храмі

Залиште свій коментар