Щодо вартості послуги розподілу природного газу з 1 січня 2020 року

Інформаційне повідомлення,

щодо розрахунку вартості послуги розподілу природного газу з 1 січня 2020р.

Постановою НКРЕКП, №2080 від 07.10.2019 року внесені зміни до Кодексу газорозподільних систем, Типового договору розподілу природного газу та Методики визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу, відповідно до яких з 01 січня 2020 року в Україні вводиться плата за замовлену потужність.

Розрахунки споживача за послугу розподілу природного газу, що надається АТ «Одесагаз» за договором розподілу природного газу, виходячи з величини замовленої потужності по об’єкту оплачуватиметься споживачем рівномірними частками протягом календарного року.

Місячна вартість послуги розподілу природного газу дорівнює 1/12 річної замовленої потужності споживача помноженої на тариф, встановлений НКРЕКП для АТ «Одесагаз» із розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності.

Річна замовлена потужність Вашого об’єкта на розрахунковий календарний рік визначається виходячи з фактичного обсягу споживання газу Вашим об’єктом за газовий рік, що передував розрахунковому календарному року (для 2020 року: з 01 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року), відповідно Кодексу ГРМ.

Тариф на послуги розподілу природного газу для АТ «Одесагаз» становить:

  1. З 01.01.2020 року по 30.06.2020 року включно – у розмірі 0,78 грн. за 1 м. куб. на місяць (з урахуванням ПДВ):
  2. З 01.07.2020 року у розмірі 0,972 грн. за 1 м. куб. на місяць (з урахуванням ПДВ).

 Для побутових споживачів

Оплата вартості послуг з розподілу природного газу здійснюється побутовим споживачем самостійно на підставі рахунку до 20 числа (включно) місяця, в якому надаються послуги з розподілу природного газу.

Такий підхід дозволить знизити для Вас фінансове навантаження за послугу розподілу природного газу в пікові періоди споживання (насамперед в опалювальний період).

Інформація щодо змін стосовно кожного побутового споживача АТ «Одесагаз» буде розміщено в «Особистому кабінеті» або в платіжних документах, котрі будуть надіслані до кожної оселі.

Звертаємо Вашу увагу на те, що сплата за розподіл природного газу буде здійснюватися Вами  безпосередньо на рахунок АТ «Одесагаз» окремою квитанцією.

Для споживачів, що не є побутовими

Оплата вартості послуг з розподілу природного газу здійснюється споживачем на умовах попередньої оплати до початку розрахункового періоду на підставі рахунку АТ «Одесагаз» виключно грошовими коштами.

Споживач, має право з 10 липня по 23 липня розрахункового календарного року подати Оператору ГРМ заявку на уточнення (збільшення/зменшення) величини річної замовленої потужності сумарно по всіх його об’єктах на розрахунковий календарний рік.

Для нового споживача, що не є побутовим, та/або об’єкта споживача на період до завершення повного газового року споживання природного газу цим споживачем та/або його об’єктом замовлена річна потужність споживача (його об’єкта) визначається споживачем за його заявою. При цьому, якщо фактичний річний обсяг споживання природного газу буде перевищувати замовлений споживачем річний обсяг споживання природного газу, величина перевищення має бути сплачена споживачем за півторакратною вартістю тарифу на розподіл природного газу на користь Оператора ГРМ відповідно до договору розподілу природного газу.

У випадку приєднання нового об’єкта споживача, що не є побутовим (за умови наявності інших об’єктів з періодом експлуатації не менше одного повного газового року), величина річної замовленої потужності та фактичне використання такої потужності визначається по цьому об’єкту споживача окремо. По інших об’єктах споживача величина річної замовленої потужності тафактичне використання такої потужності визначається сумарно по всіх об’єктах.

    Начальник Роздільнянського УЕГГ   Текменжи І.М.  

Залиште свій коментар