Щодо шкоди амброзії полинолистої та методи боротьби з нею

Велике занепокоєння викликає катастрофічне поширення амброзії полинолистої, як надзвичайно злісного карантинного бур’яну та небезпечного об’єкту для здоров’я  людини.

Амброзія полинолиста – це пізній ярий однорічний бурян, зовнішнім виглядом схожий на коноплю, а розмірами і формою листків нагадує полин гіркий.  Розмножується  тільки     насінням.   Одна  рослина  дає  від  30  до  100тис  насінин.  При  скошуванні  амброзія  відростає.

Амброзії полинолистій приділяється велика увага через здатність викликати алергічні реакції, що негативно позначаються на здоров’ї значної частині населення.

  Квітковий пилок у період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, визиває у населення алергію через аерозольно-контактну взаємодію з органами дихання. Сукупність алергічних реакцій визивають захворювання амброзійний  поліноз,  сінну  лихоманку ,  астму з признаками задухи,  кропивницю,  які  важко  лікуються, особливо у дітей.   Амброзія полинолиста зростає як великими колоніями, так і поодинокими рослинами. Одна велика рослина  в період цвітіння здатна утворювати до 45 грам пилку. Грам пилку містить приблизно 30-35млн. пилкових зерен. Діти частіше хворіють на алергічний риніт, астму і інші алергічні захворювання.

Алергію викликають білки-антигени, які знаходяться в пилку амброзії. Пилок потрапляючи у ніс, бронхи, викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, відбувається різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів  бронхіальної астми. Боротьбу з амброзією варто розпочинати задовго до цвітіння. Найкраще знищувати амброзію разом з кореневою системою. Стебла найкраще спалювати. Перед знищенням необхідно захистити обличчя респіратором, а тіло — одягом, в тому випадку якщо амброзія полинолиста цвіте.

На невеликих площах та присадибних ділянках амброзію потрібно виривати з коренем, або прополювати.  Після скошування вона інтенсивно відростає, тому процедуру проводять не менше 3-4 разів за літо.

Основним засобом боротьби з амброзією полинолистою в посівах сільськогосподарських культур залишається хімічний метод.  Обробки проводять дозволеними препаратами згідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні в 2016р» та доповнення до переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в 2017-2018р.»

Шановні землевласники, орендарі, органи місцевого самоврядування, керівники комунальних підприємств не зволікайте із знищенням небезпечного буряну на території міст і сіл. Особливо зверніть увагу на території дитячих садків, шкіл та прилеглі до них території, занедбані території, території сміттє звалищ. Не зволікайте, старайтеся знищити якнайбільше рослин амброзії полинолистої не допустити утворення пилку, насіння, а відтак і засилля цією рослиною нових територій

Державний фітосанітарний інспектор В.П Бойко.

Залиште свій коментар