Що потрібно врахувати, аби здати свою земельну ділянку в оренду

Як передати в оренду свою земельну ділянку і отримувати прибуток, а не клопіт та розчарування?

Перше, про що треба знати – договір оренди землі укладається виключно в письмовій формі і за бажанням його можна посвідчити нотаріально.

Обов’язковими (істотними) умовами, які має містити договір оренди є:

  1. об’єкт оренди –інформація про земельну ділянку, що передається в оренду із обов’язковим зазначенням кадастрового номеру, місця її розташування та розміру;
  2. дата укладення та строк дії договору оренди. Строк дії договору оренди землі визначається за згодою сторін, але не може перевищувати 50 років.Дата закінчення дії договору оренди обчислюється від дати його укладення.
  3. орендна плата – її розмір, індексація, спосіб та умови розрахунків, строки, порядок внесення та перегляду, а також відповідальності за її несплату.Сторони можуть домовитися про будь-який розмір орендної плати, але не менше 3 відсотків визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки (паю).Орендна плата може виплачуватися і й в натуральній формі. Розрахунок у натуральній формі має відповідати грошовому еквіваленту вартості товарів за ринковими цінами на дату внесення орендної плати.

Важливо! Якщо договір не містить хоча б одну із зазначених істотних умов, він вважається неукладеним. Крім того, в договорі можуть зазначатися інші умови, які є важливими для сторін і про які вони домовилися.

Зверніть увагу! Договір оренди землі підлягає обов’язковій державній реєстрації, адже саме з моменту державної реєстрації виникає право оренди земельної ділянки. Крім того, обов’язок орендаря щодо виплати орендної плати за використання земельної ділянки також виникає з моменту державної реєстрації договору оренди землі.

Для проведення державної реєстрації права оренди земельної ділянки реєстратору або нотаріусу подається відповідна заява, а також:

  • документ, що посвідчує особу заявника;
  • документ, що підтверджує сплату адміністративного збору (обов’язкового платежу за проведення державної реєстрації);
  • договір оренди земельної ділянки.

При цьому, якщо договір оренди був посвідчений нотаріально, лише цей нотаріус може здійснити реєстрацію права оренди, що виникає в його результаті.

Для отримання більш детальної інформації та за юридичної допомогою звертайтеся до:

Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД за адресою: м. Роздільна,  вул. Незалежності, 2. Тел.: (04853) 50 366; (04853) 50 443

Великомихайлівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Велика Михайлівка, вул. Пушкіна, 2-б. Тел.: (04859) 40 300;

Захарівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Захарівка, вул. 1-го Травня, 49. Тел.: (04860) 94 430;

Іванівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Іванівка, вул. Центральна, 93. Тел.: (04854) 2 00 55

Єдиний номер системи безоплатної правової допомоги 0800 213 103. Знайти відповідь на юридичне запитання можна також у правничій вікіпедії WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua/.

Тетяна Кулішова,

директор Роздільнянського місцевого

центру з надання безоплатної вторинної

правової допомоги

 

Залиште свій коментар