СБУ викрила митників Одеського аеропорту на системному вимаганні хабарів

Служба безпеки України, у ході виконання комплексних заходів щодо запобігання загрозам економічній безпеці України, викрила схему вимагання хабарів, організовану посадовцями митного посту «Аеропорт Одеса».
Встановлено, що щонайменше впродовж півроку митники вимагали гроші у пасажирів за безперешкодне проходження ними митного контролю та не створення штучних перешкод при проведенні митного огляду їхнього багажу.
Зокрема, це стосувалося пасажирів, які перевозили товари на продаж з порушенням правил митного оформлення, під виглядом особистих речей. Фактично, в обмін на хабар, зловмисники «звільняли» «човників» від сплати до бюджету належних митних зборів і платежів.
Правоохоронці затримали одного із посадовців «на гарячому» під час одержання ним чергового хабаря від громадянина України. Натомість пасажиру гарантували безперешкодне проходження митного контролю з 4 валізами з одягом, привезеним із Туреччини, і призначеним для подальшої реалізації.
Окрім цього, задокументовано факт одержання зловмисником хабара від ще одного пасажира авіарейсу «Стамбул-Одеса». Йому обіцяли «посприяти» у безперешкодному поверненні зі складу одеської митниці вилучених у нього 9 валіз з речами.
Загальна сума неправомірної вигоди, яку одержав митник, становить 1100 доларів США.
Наразі головному державному інспектору митного посту повідомлено про підозру за ч.3 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та ч.2 ст.369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу.
Триває слідство для виявлення і притягнення до відповідальності усіх причетних до протиправної схеми осіб.
Викриття протиправної діяльності проводили співробітники Управління СБУ в Одеській області спільно зі слідчими Головного управління Національної поліції в Одеській області за процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури.
Джерело: СБ України в Одеській області

Залиште свій коментар