Роз’яснення стосовно монетизації пільг з 1 жовтня 2019 року

З 1 жовтня пільги на сплату комуналки видаватимуть грошима.

  • З початку жовтня запускають монетизацію пільг на оплату комунальних послуг.
  • Існуватимуть дві системи надання пільг: готівкова і безготівкова.
  • Як діятиме, хто отримає гроші та куди звертатися?

Пільги у безготівковій формі призначатимуть усім пільговикам автоматично, без особистого звернення. Кошти надходитимуть на персональний особовий рахунок в Ощадбанк. А звідти — автоматично перераховуватимуться на оплату житлових та комунальних послуг.

Пільги у готівковій формі призначатимуть на підставі заяв, поданих пільговиками до структурних підрозділів соціального захисту населення. Її потрібно подати з 1 до 15 жовтня, і вказати у заяві номер рахунку в «Ощадбанку» або відділення «Укрпошти», якщо людина бажає отримувати готівку поштою. Крім того, пільговик повинен мати при собі паспорт, ІНН, посвідчення пільговика.

Таким чином, людина буде сплачувати вартість фактично спожитих послуг, разом з урахуванням суми пільги. А якщо більше ніж 1 місяць буде борг на суму понад 340 гривень, то виплату пільги готівкою припинять. Надалі її виплачуватимуть тільки безготівково.

ХТО МАЄ ПІЛЬГУ? Відповідно до постанови Кабміну №373 пільгу на сплату комуналки отримують категорії людей, що визначені законами України:

25% знижка дітям війни

50% знижка чорнобильцям, жертвам тоталітарного режиму, військовослужбовцям, що отримали інвалідність на службі, та членам їх сімей, співробітники СБУ, ветеранам правоохоронних структур, багатодітним родинам, депортовані особи, які досягли пенсійного віку або отримали інвалідність, ветеранам служби цивільного захисту і членам їх сімей,

75% знижка учасникам бойових дій та ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань

100% знижка особам з інвалідністю внаслідок війни (закон)

Пільги мають ветерани праці, бібліотекарі, музейники, фахівці з захисту рослин, працівникам у сфері культури, педагогам, що працюють (працювали) у сільській місцевості, медичні та фармацевтичні працівники.

Вони мають право на безоплатне користування житлом з освітленням та опаленням, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

У 2019 році — граничний розмір доходу на одну особу, який дає право на пільгу складає 2690 гривень на місяць.

За отриманням інформації про будь-які питання, пов’язані з нарахуванням пільги за житлово-комунальні послуги, пільгові категорії населення району повинні звертатися до управління соціального захисту населення Роздільнянської районної державної адміністрації за адресою: м. Роздільна вул. Європейська, 37а, ІІ-й поверх, кабінет № 16, телефон (04853) 5-01-52.

Прийомні дні: понеділок, вівторок з 9.00 до 17.00, п’ятниця з 9.00 до 16.00. Обідня перерва з 13.00 до 14.00.

 Начальник управління соціального захисту населення   Лариса Знахарук

 

Залиште свій коментар