Роздільнянським школярам розповіли про героїв Другої світової війни

Напередодні Дня Перемоги у Роздільнянському історико-краєзнавчому музеї відбулась зустріч депутата районної ради, корінної роздільнянки, активної громадської діячки О.І. Колесник з учнями 1 та 2 класів НВК (школи-гімназії) № 1 м. Роздільна.

Ольга Іванівна розповіла діткам про свого батька – Івана Васильовича Ячменьова, який свого часу добровольцем пішов на фронт. Бойовий шлях Івана Васильовича був понизаний страшними подіями, свідками яких довелось йому стати. Але, на щастя, з війни повернувся живий, хоча і мав три тяжкі поранення. Ольга Іванівна передала для нашого музею матеріали, в яких батько описував страшні воєнні роки. Вже 10 років, на жаль, немає ветерана серед нас, але пам’ять про його мужність та героїзм у боротьбі за Батьківщину вічно житиме в історії нашого краю.

І досі нагадують про страшні воєнні роки знахідки тих років. У розмові з дітками Ольга Іванівна згадала цікавий факт: коли зводився сучасний залізничний вокзал у Роздільній, під залізничними коліями було знайдено чотири снаряди років Другої світової. Задуматись тільки: скільки літ вони пролежали в місці, де активно курсували потяги…

Директор музею В.М. Шняга, звертаючись до школярів, розповіла про бойові подвиги інших ветеранів Другої світової війни, що проживали та проживають на території нашого району. А діти зі своїми вчителями підготували та прослухали аудіозапис наказу верховного головнокомандуючого про звільнення міста Роздільна від нацистських загарбників.

В знак вдячності за цікаві, хоча й моторошні, розповіді діти вручили Ользі Іванівні букети весняних квітів. Квітів, з якими і асоціюється в нас перемога.

Юлія ГАНГАН.

Залиште свій коментар