Роздільнянський районний суд Одеської області стягнув понад 1.6 мільйона гривень штрафів за спроби незаконного перетинання кордону

З початку введення воєнного стану в Україні почала діяти заборона перетину кордону чоловікам віком від 18 до 60 років. Звичайно, із цієї заборони є передбачені законом винятки і часто чоловіки призовного віку перетинають кордон правомірно, проте не менш часто відбуваються спроби незаконного перетину кордону.
Незаконний перетин кордону – це або сам факт перетину кордону особою, яка не має права (чоловік віком від 18 до 60 років, який не має підстав для виїзду) або порушення правил перетину кордону
Незаконний перетин кордону тягне за собою відповідальність, яка передбачена законом. Ця відповідальність може бути адміністративною або кримінальною залежно від кожного конкретного випадку.
Так за січень-лютий 2024 року, тобто за два місця лише нинішнього року на розгляд до Роздільнянського районного суду Одеської області надійшло 234 (двісті тридцять чотири) справи щодо притягнення осіб до адміністравтиної відповідальності за статтею 204-1 КУпАП (спроба незаконного перетинання державного кордону України поза пунктом пропуску через державний кордон України).
Роздільнянським районним судом Одеської області за результатами розгляду цих матеріалів до винних осіб застосовано штрафів всього на загальну суму 1 637 950 гривень, з яких добровільно громадянами сплачено 273 700 гривень.
Для порівняння, за аналогічних період 2023 року до провадження Роздільнянського районного суду Одеської області надійшло 63 (шістдесят три) справи та стягнуто на користь держави 331 500 гривень, з яких добровільно сплачено 40 800 гривень.
ДОВІДКОВО:
Санкція частини 1 статті 204-1 КУпАП передбачає накладення стягнення за вчинене правопорушення у виді штрафу в розмірі від 3400 до 8500 гривень або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Санкція частини 2 статті 204-1 КУпАП передбачає накладення стягнення за вчинене правопорушення у виді штрафу в розмірі від 8500 гривень до 13600 гривень або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
ВАЖЛИВО:
Наразі реалізовано механізм сплати штрафів та судового збору у застосунку «Дія».
Разом з цим, у разі сплати Вами штрафів та судового збору через банк або інші платіжні системи (крім застосунку «ДІЯ»), звертаємо Вашу УВАГУ про необхідність надсилання (надання) оригіналу (засвідченої копії) квитанції про сплату до суду.
Роздільнянський районний суд

Залиште свій коментар