Роздільнянські рятувальники закликають не спалювати суху рослинність

Навесні на території Роздільнянського району почастішали пожежі в природних екосистемах. Лише протягом березня сталося 11 пожеж сухої трави, чагарників та очерету на загальній площі 8,6 га. Дев’ять пожеж ліквідували рятувальники ДПРЧ № 32 м. Роздільна та два загорання – місцеве населення ще до приїзду пожежних.

Найбільше пожеж зафіксовано на території міської ради – три (понад 1,3 га) та по дві – на території Кучурганської (3,3 га) та Степанівської (2,5 га) сільрад. Основна причина – необережне поводження людей з вогнем. Особливо небезпечні злісні наміри стихійних паліїв, які навмисно спалюють сухе листя, траву, чагарники та очерет, завдаючи шкоди здоров’ю людей та навколишньому середовищу. Загиблих та постраждалих в усіх пожежах – немає.

З метою запобігання пожеж співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, разом з представниками міської ради, провели у м. Роздільна на вул. Молодіжна та пров. Сергія Марченка і Привокзальний провели інформаційну-роз’яснювальну роботу серед населення.

Під час рейду рятувальники нагадали місцевому населенню правила пожежної безпеки у житловому секторі, а також застерегли та попередили про негативні наслідки від навмисного або стихійного спалювання сухої трави, чагарників та сміття. Особливо акцентували увагу на основних причинах виникнення пожеж, що сталися влітку у природних екосистемах району, та до яких негативних наслідків призводить легковажність та нехтування людьми елементарних правил пожежної безпеки. Також розповіли мешканцям алгоритм дій людей, які опинилася в осередку пожежі сухої трави, чагарників або у лісі. Наостанок рятувальники провели з місцевим населенням  протипожежний інструктаж та роздали їм листівки і пам’ятки з нагадуванням про дотримання правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі та недопущення спалювання сухої трави.

Роздільнянські рятувальники сподіваються, що найкращим результатом таких профілактичних заходів буде відсутність пожеж сухостою у житловому секторі та природних екосистемах району.

Начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області Сергій Кузьменко вкотре закликає мешканців району неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки в природних екосистемах: «Шановні громадяни! Будьте обачні, не кидайте недопалки та сірники у суху траву. Не розпалюйте багаття у місцях відпочинку, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки. Не будьте байдужими, якщо побачили дим, тління або невеличкий вогонь у природних екосистемах. Загасити займання сухої трави на самому початку легко – необхідно, вилити відро води або присипати вогонь землею. Телефон Державної служби України з надзвичайних ситуацій – 101.

Сергій ШМОРГАЛ,

Провідний спеціаліст Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області.

 

Залиште свій коментар