Роздільнянські рятувальники нагадують правила безпечної поведінки на воді 

Правила безпечної поведінки на воді  нагадали співробітники ДСНС України.

З настанням сонячної погоди та літніх канікул дорослі та діти вирушають відпочивати до водоймищ. Однак не завжди відпочинок на воді супроводжується радісними та приємними спогадами. Інколи людська легковажність та недотримання елементарних правил безпеки на воді призводить до нещасних випадків. Минулого року на водних об’єктах району втопилося троє людей. Основною причиною трагічних випадків на воді є купання людей у непридатних для відпочинку на воді водоймах та купання в нетверезому стані.

З метою запобігання нещасних випадків на воді співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області провели профілактичні бесіди, під час яких нагадали мешканцям районного центру правила безпечної поведінки на воді. Співробітники ДСНС України відвідали у м. Роздільна місцевий ставок, який знаходиться на вулиці Першого Травня. У день проведення рейду відпочивальників на цьому ставку не виявилося. Того дня лише один чоловік рибалив у водоймі на вудку. Поблизу цієї водойми у своїх повсякденних справах проходили дорогою місцеві мешканці – дорослі та діти, а також роздільнянці, які мешкають поблизу ставка на вулиці Запрудній. На підходах до цього непридатного для купання ставка встановлені таблички з попередженням про заборону купання у цій водоймі.

Однак непоінформованість не зупиняє деяких зухвалих відпочивальників, які інколи відпочивають у вихідні та святкові дні на цьому ставку, забуваючи, що відпочинок на воді тут є небезпечним для їх життя та здоров’я. Адже ця водойма не обладнана та не призначена для безпечного відпочинку людей на воді, тому що взагалі не відповідає вимогам чинного законодавства.

Тож, співробітники ДСНС України суворо попередили пересічних мешканців та особливо дітей, що купатися на ставку у м. Роздільна на вул. Першого Травня вкрай небезпечно для їх життя, оскільки цей пляж не відповідає Правилам охорони життя людей на водних об’єктах України, та роздали їм листівки з нагадуванням правил про дотримання правил безпечної поведінки на воді. Чи дослухаються відпочивальники застрежень та порад співробітників ДСНС України щодо дотримання правил безпечної поведінки на воді, залежить від їх сумління.

Начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, Сергій Кузьменко закликає громадян суворо дотримуватися правил безпеки на воді: «Шановні мешканці Роздільнянського району! Не купайтеся у непридатних для відпочинку на воді водоймах та у необладнаних для купання місцях; не дозволяйте дітям купатися у воді без нагляду батьків, дорослих, постійно роз’яснюйте їм правила безпечної поведінки на воді; не купайтеся у воді в нетверезому стані.

Лише суворе дотримання елементарних правил безпеки на воді допоможе уникнути біди!

Сергій ШМОРГАЛ,

провідний спеціаліст Роздільнянського міськрайонного відділу

ГУ ДСНС України в Одеській області.

Залиште свій коментар