Рік собаки зустрінемо без собак?

До редакції газети «Вперед» вкотре звернулася роздільнянка Олена Нечваленко з проблемою, яку ми вже порушували на сторінках газети. У нашому часописі (випуск № 76 від 14.10.2017 р.) був оприлюднений лист-звернення до міської ради «Зупиніть отруєння собак!», під яким підписалися 37 мешканців міста Роздільна.

«Доводимо до вашого відома, що в м. Роздільна систематично травлять безхатніх тварин, зокрема собак. Їх трупи знаходять на вулицях, у парках міста. Отруєні собаки б’ються в конвульсіях. Це бачать діти та дорослі, що призводить до моральної шкоди. З домашніми тваринами гуляти неможливо. Під отруєння потрапляють собаки, які пройшли стерилізацію в м. Одеса (на яку були витрачені бюджетні кошти). Бездомні собаки повинні бути або стерилізовані, або відправлені в приюти. Це не європейський підхід до вирішення проблеми та є порушенням законів України. Просимо вжити заходів», – пишуть роздільнянці.

Пройшло півтора місяця, але отруєння бродячих тварин триває. Їх трупи періодично знаходять на вулицях міста, у скверах та парках. Небайдужим до тварин людям доводиться самостійно ховати трупи, адже видовище це не з приємних.

Ми знову звернулись до міської ради з проханням надати роз’яснення з приводу того, чи вживалися необхідні заходи та чи були визначені особи, які займаються такою негуманною справою.

Відповідь наводимо нижче:

«Виконавчий комітет Роздільнянської міської ради розглянув Ваш лист від 05.12.2017 р. № 103 (вх.: від 05.12.2017 р. № 949/05/02-22) та повідомляє наступне:

Питання безпритульних собак та їх чисельність дуже гостре в місті Роздільна та в країні  взагалі. Безпритульні тварини – це викинуті в звичайне середовище тварини, тобто тварини, які вже були у власників. Цю проблему в місті, на жаль, створюють самі мешканці міста та прилеглих сіл.

Відстріл та утилізація – це жорстоке поводження з тваринами і вважається злочином, за яке передбачене покарання в Кодексі про адміністративні правопорушення (ст. 89) та Кримінальному кодексі України  (ст. 299).

На теперішній час один з варіантів вирішення даного питання – це створення притулків для безпритульних тварин, але місцевий бюджет не в змозі виконувати заходи з облаштування та фінансування притулків та утримання безпритульних тварин. Також міською радою згідно з договором, укладеним з Центром екологічних проблем м. Одеса, кожний рік проводиться стерилізація та вакцинація безпритульних тварин міста.

Інших варіантів щодо зменшення численності безпритульних тварин у місті немає, так як діючим законодавством передбачено кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Кількість безпритульних тварин проконтролювати неможливо через те, що тварини постійно мігрують та гинуть із різних причин.

Повідомляємо, що зі слів мешканців міста було зафіксовано людину літнього віку, яка можливо займається отруєнням безпритульних тварин. Міська рада для встановлення особи звернулася до відділу поліції.

На даний час поліцією проводяться заходи щодо встановлення осіб, причетних до можливих отруєнь.

З повагою Ю.П. Тесніков,

перший заступник  міського голови.»

Р.S. Активісти готові надати грошову винагороду тому, хто знайде особу, яка займається такою негуманною справою, у сумі від 1 до 5 тисяч гривень. З інформацією з цього приводу звертайтеся за тел. 066-156-28-38, Олена.

 

Залиште свій коментар