Рідна мати моя, ти ночей не доспала…

До Дня Матері

Наша країна багата на народні пісні, напрочуд мелодійні та душевні. Я дуже люблю їх, особливо ті, які співала наша мама Марія Прокопівна Майданюк (1905 року народження).

Мама працювала в колгоспі на Хмельниччині. Жінки йшли в поле з піснею, поверталися додому з піснею. Але є одна, яка обурює мене до глибини душі:

«Їдьмо, Галю, з нами,

З нами – козаками.

Буде тобі краще,

Як в рідної мами…».

Як і де це може бути краще, як в рідної мами?!

Нас у мами з батьком Петром Яковичем Майданюком (1899 року народження) було десять дітей: шість сестер і чотири брати. Всіх батьки виростили, всіх випустили в світ, всім дали освіту. Сестра Людмила закінчила школу №2 в 1967 році із золотою медаллю і університет з відзнакою.
В нашій сім’ї – два офіцери, два водії, залізничник, вчителька, два технологи, дві медсестри, одна з них – я, Галина. Мій трудовий стаж у медицині складає 56 років.

А мама з татом були неписьменні, з бідних сімей. Тато був столяром­самоучкою, золоті мав руки. Мама і четверо її сестер у ранньому дитинстві залишились сиротами. Її рідний дядько прийняв їх до себе і виростив, хоча мав своїх чотирьох дітей.

Революція, війна, тяжкі повоєнні роки, голодомор, тяжка виснажлива праця в колгоспі від світання до смеркання… Ніякої механізації: сапа, лопата, серп…

На Спаса мама в’язала снопи пшениці за жаткою цілий день, а вночі пішла до лікарні і народила мене, Галину. Тяжка праця в колгоспі, а вдома домашнє господарство треба обійти, і діти один одного менші. Мама своїми роботящими руками, своїм великим серцем і безмежним терпінням створювала тепло і затишок своїм дітям. Завжди гостинна, добра, чуйна. До неї зверталися люди з усього села за порадою та допомогою.

Всі мої брати і сестри виросли, створили свої сім’ї, у всіх уже свої діти, онуки, правнуки. І всіх наша мама радо приймала у себе, пригощала, чим могла. Наша мама – Мати­героїня, має орден.

Зараз нас залишилось троє. Ми всі пишаємось нашою мамою і татом, вони створили добру сім’ю і залишили по собі добрий, світлий слід. Вічна та світла їм пам’ять і низький доземний уклін.

Галина МАЙДАНЮК­РЕЗНІК,

м. Роздільна.

На знімку: подружжя Майданюків.

Залиште свій коментар