РАДА ДОЗВОЛИЛА ДЛЯ ВОДІЙСЬКОГО ІСПИТУ САМОСТІЙНО ВИВЧАТИ ТЕОРІЮ

Верховна Рада підтримала законопроєкт, який дозволить українцям самостійно проходити теоретичну частину перед іспитом на отримання водійського посвідчення. 

Про це повідомив спікер Ради Руслан Стефанчук у Facebook.

За законопроєкт проголосували 271 народні обранці.

“Дозволили майбутнім водіям самостійно здобувати знання теоретичної частини іспиту на отримання водійського посвідчення. Встановили штрафи для посадовців автошкіл за порушення підготовки водіїв”, – написав він.

Особи, які вирішили самостійно вчити правила дорожнього руху, мають допускатися до теоретичного іспиту на рівних правах із курсантами автошкіл.

Раніше від майбутніх водіїв вимагали проходити підготовку, зокрема теоретичну, в акредитованих закладах. Практичний курс, як і раніше, потрібно проходити в автошколах.

Кодекс України про адміністративні правопорушення двома новими статтями:

  • порушення порядку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів (карається штрафом від 500 до 800 неоподатковуваних мінімумів, тобто 8500 – 13 600 грн);
  • порушення порядку державної акредитації автошкіл та приймання іспитів (карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів, тобто 8500 – 17 000 грн; а для працівників МВС – від 1000 до 3000 мінімумів, тобто 17 000 – 51 000 грн).

Нові штрафи набудуть чинності наступного дня після опублікування закону. Самостійне проходження теорії – через три місяці після оприлюднення закону.

Нагадуємо:

З 1 червня у Львівській, Київській, Вінницькій та Одеській областях триває пілотний проєкт із забезпечення прозорих умов складання іспитів у сервісних центрах МВС.

У класах для складання теорії, а також в автівках сервісних центрів МВС для складання практики, тепер встановлено більше камер спостереження, які не залишають сліпих зон. Відповідно процеси складання іспитів тепер повністю моніторяться.

Джерело: Укрнет

Залиште свій коментар