Про субсидії, військову службу та правові нововведення

Відбулась перша в цьому році нарада з очільниками органів місцевого самоврядування, під керівництвом голови райдержадміністрації Наталії Бараненко, за участю її заступника Наталії Тарнавської.

Першим доповідав головний комісар Роздільнянського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олег Номеровський, який коротко наголосив на основних моментах щодо проведення прописки громадян та призову на строкову військову службу.

Директор Роздільнянського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяна Кулішова надала роз’яснення стосовно змін у Кримінальному кодексі України в частині запобігання домашньому та сексуальному насильству. Дані зміни вступили в силу з 11 січня поточного року.

Начальник Роздільнянського відділу Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Вікторія Шабро доповіла про нормативно-грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. Вікторія Вікторівна, серед іншого, закликала сільських голів, з метою подальшого збільшення надходжень від плати за землю до місцевих бюджетів, додатково подавати пропозиції щодо продажу прав оренди земельних ділянок, які не підлягали обговоренню та фактично обробляться без чинних договорів оренди землі та сприяти продажу прав на оренду земельних ділянок.

Директор Роздільнянської районної філії Одеського обласного Центру зайнятості Олена Кукішева ознайомила присутніх із послугами, що надаються закладом, та підбила підсумки роботи місцевого центру зайнятості у минулому році. Олена Павлівна звернулась до очільників органів місцевого самоврядування із проханням залучати місцевих мешканців до громадських робіт. За словами Олени Кукішевої, якщо людина перебуває на обліку в ЦЗ, то, уклавши договір на проведення громадських робіт, такий працівник отримуватиме, крім допомоги по безробіттю, ще й мінімальну зарплату (50 відсотків мінімалки сплачуватиме сільський бюджет і 50 відсотків компенсуватиме центр зайнятості). Добре налагоджена робота з цього питання в Єгорівській та Старостинській сільрадах.

 

Багато корисної інформації повідомила начальник управління соціального захисту населення РДА Лариса Знахарук. Лариса Вікторівна зазначила, що з поточного року змінився алгоритм виплати субсидії – відтепер запрацювала система монетизацї. Кошти надходитимуть на особистий розрахунковий рахунок в Ощадбанку. Рахунок відкриватиметься автоматично. Головна умова для субсидіантів – наявність телефону, адже інформація про надходження коштів на компенсацію комунальних послуг надходитиме за допомогою смс-повідомлення. Для тих, хто вже користується субсидією у поточному періоді (2018-2019 рік), алгоритм її виплати залишиться незмінним.

З 1 травня монетизація субсидії торкнеться тих громадян, які отримують субсидію чи пільгу вже багато років, у тому числі користується допомогою в літній період. А вже з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація субсидій і кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.

Також Лариса Вікторівна порушила питання компенсації з місцевих бюджетів пільгового проїзду в громадському транспорті.

Про терміни подачі та головні моменти обов’язкової деклараційної кампанії розповіла виконуюча обов’язки завідувача юридичного сектора апарату райдержадміністрації Катерина Кідготко. Катерина Олександрівна зазначила, що подати е-декларацію потрібно 1 квітня 2019 року (до 00.00 за київським часом) та відповіла на питання присутніх.

Юлія ГАНГАН.

Залиште свій коментар