ПРО СТВОРЕННЯ ОПОРНОГО ЗАКЛАДУ МЕДИЦИНИ НА БАЗІ РОЗДІЛЬНЯНСЬКОЇ ЦРЛ

Про створення опорного закладу медицини говорили на нараді з головами ОМС

ПИТАННЯ щ о д о необхідності покращення матеріальнотехнічної бази Центральної районної лікарні неодноразово порушувалось на сторінках районної газети «Вперед». Виділялись кошти з районного та місцевих бюджетів, долучились до доброї справи й небайдужі мешканці району.

Спыльними зусиллями керівництва району, депутатів різних рівнів та місцевих активістів вдалося відстояти госпітальний округ з центром у м. Роздільна. Наразі гостро стоїть питання щодо створення опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах. Звісно, для кожного місцевого мешканця нашого району важливо, щоб наша лікарня стала опорною, адже в такому випадку можна буде отримувати більш ширші та якісніші медичні послуги, не витрачаючи часу на поїздки до обласного центру чи інших медзакладів у межах області.

Аби надати можливість Роздільнянській центральній районній лікарні бути опорним закладом, необхідно виконати низку умов, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України, зокрема гарантувати: безпечність медичної допомоги на основі доказової медицини; своєчасність доступу до медичної допомоги; економічну ефективність, яка полягає у забезпеченні максимально можливої якості медичної допомоги за умови раціонального та ощадливого використання ресурсів.

 

З метою інформування та вжиття відповідних заходів, минулої середи під керівництвом голови райдержадміністрації Сергія Приходька та заступника голови райради Сергія Крилова проведено робочу нараду з головами місцевих рад району.

– Якщо Роздільнянська ЦРЛ буде визначена опорним закладом охорони здоров’я, це дасть змогу отримати певні преференції від держави. В першу чергу, залучити додаткове фінансування (орієнтовно 8 млн грн) на реконструкцію приймального відділення та його обладнання. ЦРЛ матиме змогу діагностувати такі важкі захворювання як інсульт, а це в свою чергу забезпечить отримання додаткового пакету надання медичних послуг. З метою визначення саме нашої лікарні як опорного закладу ведеться копітка робота. Так, ще у березні рішенням районної ради було замовлено та вже виготовлено проєкт та кошторисну документацію щодо реконструкції приміщень приймального відділення екстреної медичної допомоги ЦРЛ (364 150 грн). Проведено декілька нарад на базі медичного закладу, задля визначення основних напрямків. Роботи чимало, тому нам необхідно в найкоротший термін привести об’єкт до встановлених вимог, аби не втратити можливість реалізувати повною мірою цей проєкт. Це дуже важливо! – зазначив Сергій Приходько.

У першу чергу, необхідно облаштувати критий під’їзд для карет швидкої допомоги до приймального відділення, оновити пандус та ґанок, привести у належний вигляд територію навколо закладу.

Як було зазначено під час наради, на облаштування центрального входу медичного закладу (ремонт ґанку та пандусів) та критого під’їзду до приймального відділення планується виділення коштів з районного бюджету. Забезпечення благоустрою навколишньої території районної лікарні бере на себе міська рада. Водночас, не вистачає грошей для співфінансування державного проєкту щодо ремонту самого приймального відділення. З цією метою Сергій Приходько звернувся до очільників органів місцевого самоврядування з проханням винести питання перед депутатами щодо делегування коштів з місцевих бюджетів та, по можливості, надати відповіді до проведення чергового засідання сесії районного ради, аби не затягувати цей процес. Доповнив сказане заступник голови райради Сергій Крилов, який закликав із розумінням та відповідально поставитись до даного питання, аби забезпечити жителів району гідними медичними послугами.

Варто зазначити, що за ініціативи Сергія Приходька, за сприянням народного депутата України Ігоря Васильковського та ексочільника Одещини, роздільнянця Сергія Гриневецького з державного бюджету вдалося добитися виділення коштів на придбання наркозно-дихального апарату для операційного відділення (750 тис. грн) та палатного рентгену (650 тис. грн). Це стане вагомим внеском для покращення матеріально-технічної бази Роздільнянської ЦРЛ та підвищить рівень відповідності заявленим вимогам.

З другого питання на нараді з головами ОМС доповідала начальник соціального захисту населення райдержадміністрації Лариса Знахарук, яка донесла до відома присутніх основні нововведення у сфері соціального захисту, зокрема, щодо надання матеріальної допомоги одиноким матерям (інформацію про зміни читайте в наступних номерах нашої газети).

Наш кор.

Залиште свій коментар