Про реалізацію програми «Прихисток», логістичний центр та роботу районного гуманітарного штабу

21 квітня відбулося засідання громадської ради при райдержадміністрації, за участю заступника голови районної військової адміністрації Наталії Шличок, заступника голови громадської ради Володимира Василенка та членів ради. Питання, які порушувалися на цьому засіданні, стосувалися допомоги внутрішньо переміщеним особам, діяльності логістичного центру, надання гуманітарної допомоги та цін на соціально-значущі товари.

Про реалізацію державної програми «Прихисток» на території Роздільнянського району поінформувала заступниця голови Роздільнянської РВА Наталія Шличок, яка відзначила, що спочатку «Прихисток» виник як  соціальний проєкт і згодом стала  державним веб-ресурсом, всі бажаючі, хто мав та має змогу запропонувати житло для осіб, постраждалих внаслідок повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ на територію України, залишають свої пропозиції, а особи, які шукають житло, – звертаються за наданими пропозиціями. Для допомоги тим, хто надає прихисток, держава  компенсує  витрати на оплату житлово-комунальних послуг. Компенсація нараховується з розрахунку 14 грн. 77 коп. за кожен людино-день. Таким чином, за місяць проживання внутрішньо переміщених осіб максимально можна отримати 457 гривень за кожну особу. Також вона довела до відома, що внутрішньо переміщені особи мають право на допомогу від держави в розмірі 2000 грн. на одну особу, 3000 грн. – на дитину та 3000 грн. – на особу з інвалідністю.

Загалом, як відзначила Наталія Степанівна, на сьогодні за інформацією органів соціального захисту у Роздільнянському районі нараховується понад 1500 внутрішньо переміщених осіб. Вони проживають у приватних секторах. Найбільша кількість переселенців  в Роздільнянській, Затишанській та Великомихайлівській територіальних громадах.

Компенсація на сплату житлово-комунальних послуг власникам, які розмістили внутрішньо переміщених осіб з районів активних бойових дій здійснюється відповідно до Постанови № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». Зокрема,вона надається для покриття понесених власниками жилих приміщень витрат, пов’язаних з таким розміщенням  фізичним особам — громадянам України віком від 18 років, які є власниками жилих приміщень приватного житлового фонду і які безоплатно розміщували в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, за умови відсутності заборгованості власника жилого приміщення за житлово-комунальні послуги. Присутні детально обговорили умови надання компенсації та важливість із розумінням ставитися до земляків, які через війну змушені шукати більш безпечного місця перебування.

Стосовно діяльності логістичного центру та роботи районного гуманітарного штабу заступниця голови Роздільнянської РВА Наталія Шличок відзначила, що логістичний центр на Роздільнянщині сформований для того, аби зробити стратегічний запас продуктів довгострокового зберігання та товарів першої необхідності на випадок, якщо на території населених пунктів району відбуватимуться активні бойові дії. Накопичення наразі триває  і здійснюється завдяки Одеській обласній військовій адміністрації, Одеському гуманітарному штабу та територіальним громадам Роздільнянського району.

Координаційний гуманітарний штаб Роздільнянського району безпосередньо не надає гуманітарну допомогу внутрішньо переміщеним особам, а розподіляє, в разі її  надходження, між створеними гуманітарними штабами у територіальних громадах, які вже на місцях здійснюють розподіл між тими, хто потребує допомоги через російсько-українську війну.

Заступник голови громадської ради Володимир Василенко зауважив, що гуманітарний штаб в Роздільнянській громаді працює злагоджено та на належному рівні, зокрема, формуються продуктові набори, надається підтримка військовим тощо. А ще в Роздільній організована безкоштовна роздача хліба внутрішньо переміщеним особам та особам з інвалідністю. За словами Володимира Миколайовича велику підтримку в організації гуманітарної допомоги з початку повномасштабного вторгнення надають греко-католицька та римо-католицька церкви нашого міста.

Про забезпечення цінової стабільності на соціально значущих товарів на території району в умовах воєнного стану відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 223 поінформувала начальниця відділу соціально-економічного розвитку територій районної військової адміністрації Наталія Іваник, яка наголосила, що під час перевірки торгівельних точок на території Роздільнянського району комісією не було виявлено випадків реалізації гуманітарної допомоги. Крім того, вона наголосила, що у разі виявлення підвищення цін на соціально значущі  товари комісія рекомендувала привести ціни у відповідність до середніх показників по Одеській області.

Усі порушені під час засідання громадської ради питання ретельно обговорили. У подальшому з метою їхнього розв’язання формуватимуться звернення до відповідних структур.

Завершилася робота спільним виконанням Державного Гімну України. Слава Україні! Слава ЗСУ!

Джерело: vpered.od.ua

Залиште свій коментар