У продовження теми про об’єднання територіальних громад, 22 жовтня в облдержадміністрації відбулось засідання «круглого столу» з обговорення пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня в Одеській області. «Круглий стіл» проводився в рамках проєкту «Підготовка та громадське обговорення обґрунтованої пропозиції нового районного (повітного) поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України», який реалізується завдяки фінансовій підтримці уряду Великої Британії.
Для участі у дискусії були запрошені провідні фахівці облдержадміністрації, обласної ради, райдержадміністрацій та райрад області, громадські експерти. Вступне слово мав директор Одеського інституту соціальних технологій, доцент ОРІДУ НАДУ при Президентові України, регіональний координатор громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN Андрій Крупник. З метою врахування пропозицій, розроблених районною радою, щодо утворення п’ятого в межах області Роздільнянского району з центром у м. Роздільна, участь у засіданні взяли заступник голови райради Сергій Крилов та депутат облради Віктор Бакланов. Кожному із присутніх представників від районів були роздані проєкти адміністративнотериторіального устрою Одеської області. Так, за пропозицією Міністерства розвитку громад та територій України пропонується чотири об’єднаних райони області: Подільський, Ізмаїльський, БілгородДністровський та Одеський, до якого і входитиме територія нинішнього Роздільнянського району. Крім того, Мінрегіон пропонує три проектних ОТГ у межах нашого району, а саме: Роздільнянська ОТГ, Лиманська ОТГ та Єгорівська ОТГ. Водночас, за пропозицією експерта з публічного права Ігоря Коліушка доцільніше було б поділити Одеську область на п’ять районів (повітів), де, окрім вищеперерахованих, визначено й Роздільнянський об’єднаний район, до якого входитимуть: Іванівський, Березівський, Миколаївський, Захарівський, Ширяївський та Роздільнянський райони.
У підтримку останнього проєкту, запропонованого експертом, виступаючи перед присутніми, Сергій Крилов зазначив, що ще в далекому 2015 році, на перших етапах втілення реформи децентралізації, районною радою був розроблений саме такий проект адміністративнотериторіального устрою області. Крім того, Сергій Миколайович наголосив на основних перевагах утворення Роздільнянського району, зокрема: поперше територія одиниці субрегіонального (районного) рівня (ОСР) є компактною, географічно цілісною та нерозривною (відсутність територіальних анклавів та ексклавів); подруге чисельність постійного населення ОСР становить, як правило, не менше ніж 150 тисяч осіб (більш детальна інформація щодо переваг була висвітлена в газеті за 4 жовтня (№ 40)). Доповнив з даного питання й депутат облради Віктор Бакланов, а пропозицію з аргументами створення ще й Роздільнянського об’єднаного району в межах області було передано президії «круглого столу» для подальшого просування питання. Редакція інформуватиме про подальший перебіг подій з даного питання.
Наталія БУКОВСЬКА