Про облік та призов військовозобов’язаних, облаштування бомбосховищ та житло для медиків

Минулого вівторка відбулась розширена координаційна рада під керівництвом голови районної військової адміністрації Сергія Приходька, куди були запрошені голови громад району, старости, представники Роздільнянського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП), закладів охорони здоров’я та ін.

Звертаючись до присутніх у рамках доповіді про забезпечення якісного призову на військову службу під час мобілізації, начальник РТЦК та СП Олексій Панов звернувся до голів місцевих рад та старост з проханням відповідальніше поставитись до питань обліку військовозобов’язаних, а ухилянтів притягувати до відповідальності шляхом складання протоколів про адміністративні правопорушення. Крім того, закликав представників місцевої влади звертатися за допомогою до РТЦК та СП, аби працювати у спільному руслі з даного питання та досягти певних результатів. Сергій Приходько додав, що з метою забезпечення якісного призову під час мобілізації, керівникам громад рекомендовано до 2 лютого надати до РТЦК та СП накази про призначення осіб, відповідальних за військовий облік, та списки військовозобов’язаних і резервістів.

Голова Роздільнянської РВА Сергій Приходько наголосив на необхідності провести інформаційну кампанію щодо популяризації служби в правоохоронних органах та ЗСУ. Систематично висвітлювати заходи національно-патріотичного виховання громадян, святкування визначних дат з метою збору коштів на підтримку ЗСУ тощо. Зокрема, на сьогоднішній день вкрай потрібними для військових є системи супутників для виходу в Інтернет у важкодоступних місцях – Starlink, а також автомобільна техніка, особливо, коли мова йде про регіони, де ведуться бойові дії. Автомобілі швидко виходять з ладу, зазвичай, не підлягають ремонту.

Проведення інформаційної кампанії, залучення волонтерських організацій з метою збору коштів дасть змогу забезпечити такою потрібною технікою та обладнанням наших військових, – акцентував увагу Сергій Приходько.

Крім того, очільник району зупинився на забезпеченні обладнання «Пунктів незламності» у районі, зокрема і системами Starlink: «Нещодавно Роздільнянський район отримав шість Starlink, які були передані громадам на «Пункти незламності». На сьогодні всі громади району забезпечені Інтернетом під час можливого блекауту, як резервне джерело, у разі відсутності кабельного та мобільного Інтернету. Наступна партія Starlink на «Пункти незламності» планується у лютому».

Про бронювання військовозобов’язаних доповіла керівник апарату РВА Ольга Головко, яка наголосила на необхідності ознайомлення з Постановою КМУ № 76 від 27 січня, в якій окреслені критерії та вимоги щодо бронювання військовозобов’язаних.

Не оминули й питання щодо роботу енергосистеми, з якого доповіла Ольга Мочулко, головний спеціаліст відділу з питань інфраструктури, містобудування та архітектури, ЖКГ та екології. Як зазначила Ольга Василівна, з метою використання енергії в межах доведених лімітів та підвищення навантаження на електромережу через використання приборів для обігріву у зв’язку зі зниженням температури, в районі тривають екстрені відключення. Пані Ольга рекомендувала представникам влади на місцях звернутись до населення з проханням ставитись до ситуації з електропостачанням з розумінням.

Також мова йшла про необхідність придбання житла для медичних працівників, що дасть змогу залучити фахових спеціалістів для надання більш якісних послуг населенню. Наразі вже є позитивні приклади проведення такої роботи у деяких громадах району, де придбано житло для медиків. Тож, голова РВА наголосив на необхідності розглянути можливість передбачити кошти на зазначені заходи у місцевих бюджетах.

Крім того, в рамках наради йшлося про актуалізацію вже затверджених Стратегій розвитку з адаптацією до реалій воєнного стану, з урахуванням аспектів повоєнного відновлення та необхідності складання проєктів для можливого залучення коштів на місця. Першочергово мова йде про розробку проєктів для облаштування укриттів, бомбосховищ тощо у закладах освіти та інших об’єктах соціальної інфраструктури.

А ще з метою національної безпеки держави вищим керівництвом держави прийнято рішення про формування стрілецьких батальйонів у кожній області. Тому наразі активно проводитиметься робота щодо залучення військовозобов’язаних до нового військового формування.

Наталія Буковська

Залиште свій коментар