Про легалізацію праці та земельних відносин

У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ відбулася нарада під керівництвом голови Роздільнянської РДА Сергія Приходька, за участі голови Роздільнянської міської ради Валерія Шовкалюка, його заступників, старост Роздільнянської ТГ та заступника голови районної ради Альони Александрової, щодо оформлення земельних відносин та використання землі в рамках чинного законодавства і легалізації праці. Ці два питання важливі для наповнення місцевого бюджету, а відтак і добробуту громади.

         Голова райдержадміністрації Сергій Приходько у вступному слові відзначив, що на виконання розпорядження голови Одеської ОДА в районі створено та працює комісія щодо врегулювання земельних питань та легалізації трудових відносин. На рівні області цим двом питанням приділяється велика увага і контроль здійснюватиметься відповідний.

          – Земельні питання – це, насамперед, відносини між орендарем і орендодавцем, якщо вони знаходяться «в тіні». Немає документального підтвердження цих відносин і, відповідно, не сплачуються податки. Такої землі в нашому районі в цілому не менше 30 відсотків. Роздільнянська громада – пілотний проєкт, але в інших громадах відповідні заходи теж здійснюватимуться, – наголосив Сергій Миколайович.

          Щодо легалізації праці він відзначив, що, на жаль, маємо відносини «в тіні» між працівником та роботодавцем. Відомо про випадки, де в крамницях людина працевлаштована на 25 чи 50 відсотків часу. А фактично відпрацьовує повний робочий день. Так не має бути. Заходи, які проводитимуться в районі з виявлення недотримання законодавства про працю, як підкреслив голова райдержадміністрації Сергій Приходько, проходитимуть без попередження. Створена комісія сама визначатиме, коли і кого перевіряти, тому краще не порушувати законодавство. Голова РДА рекомендував старостам поінформувати в старостинських округах підприємців щодо можливих наслідків виявлення нелегальної праці, аби уникнути проблем.

         Голова Роздільнянської міської ради Валерій Шовкалюк звернув увагу, що міською радою була створена комісія, оскільки бачили, що кошти по сплаті за землю надходять не в такому обсязі, як має бути. Пропрацювали наразі три старостинських округи. Є позитивні результати і до кінця року надходження коштів від землі значно збільшаться. Також Валерій Олександрович наголосив, що міська рада готова до співпраці і не варто, у разі неоформлення земельних відносин, чекати, доки будуть залучені відповідні органи. Краще добровільно звертатися до міської ради та вирішувати питання.
Щодо легалізації найманої праці, заробітної плати в ході наради поінформувала державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління з питань праці Головного управління Держпраці в Одеській області Антоніна Автутова, яка зазначила, що виявлення неоформлених працівників – одне з пріоритетних питань. Штрафні санкції дещо зменшились, порівняно з минулим роком, але краще роботодавцям та працівникам діяти в рамках законодавства і не наражати себе на них. Управлінням відпрацьований механізм та вживаються заходи щодо виявлення порушників. Антоніна Вікторівна відзначила, що можуть бути застосовані не лише фінансові санкції, а й інші види відповідальності.

         Начальник Роздільнянської ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області Наталія Козовякіна наголосила, що необхідно працювати у правовому полі. Бо результат – це надходження місцевих податків. За її словами, також варто не забувати, що легалізація – це соціальна захищеність наших громадян. Той, хто працює офіційно, має захищений соцпакет. Вона звернулася до старост, аби ті сприяли легалізації праці.

         Крім того, Наталія Козовякіна звернула увагу, що визначено порядок проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке проводитиметься з 1.09.2021 року до 1.09.2022 року. Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування, чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які, відповідно до Податкового кодексу України, є чи були платниками податків. Але джерело походження активів вказувати не потрібно. Таке декларування запроваджено з метою стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян.

         Наш кор.

 

 

Залиште свій коментар