Про COVID-19 на Роздільнянщині та допомогу аграріям в умовах посухи

Дорогі земляки!
На превеликий жаль, сьогоднішнє звернення до вас починаю з поганої новини – ми маємо два підтверджених випадки захворювання на коронавірус. Один пацієнт вже направлений на лікування до обласного медичного закладу. Іншого, через легку форму захворювання, відправлено додому, на дистанційне лікування під наглядом сімейного лікаря. Для встановлення діагнозів контактних осіб, до Одеського лабораторного центру було відправлено біологічний матеріал. Медичні працівники діяли відповідно до визначеного протоколу. Ситуація під контролем.

Ми з вами успішно побороли та вчасно зупинили першу хвилю випадків, які були виявлені у пасхальні дні. На той час було менше шансів заразитися, бо діяли жорсткі карантинні заходи. Сьогодні ж вони послаблені – працюють літні майданчики, базари, магазини. Тож ризик розповсюдження цієї хвороби набагато більший.

Знову головна відповідність на вас, шановні мешканці району. Прошу вас та наполегливо рекомендую: дотримуйтесь всім карантинних норм, намагайтеся не виходити у людині місця без нагальної потреби. У випадку виявлення симптомів, схожих на COVID-19 одразу повідомляйте свого лікаря. Цим ви збережете себе і полегшите роботу медикам, які сьогодні на передовій. Ми маємо докласти всіх зусиль, щоб не повторити помилок Подільська.

Але сьогодні є ще одна серйозна проблема – з кожним днем аграрії втрачають надію на урожай. Посушливі літо та осінь, безсніжна зима, суха весна призвели до того, що основну частину озимих хлібороби вже передискували. Ситуацію ускладнюють постійні сильні вітри. Знову ризикуючи, аграрії сіють у суху землю соняшник і кукурудзу. Сьогодні це колосальні затрати та неймовірний ризик залишитися ні з чим. Аграрні підприємства – під загрозою банкрутства. Особливо дрібні та середні фермери. Вони потребують термінової підтримки.
З метою з’ясування ситуації в Роздільнянському районі райдержадміністрацією були зібрані акти щодо понесених витрат кожним сільгосптоваровиробником через несприятливі погодні умови. Так, за результатами проведеного аналізу списанню частково, або в цілому підлягає більше 19 тис гектарів, що складає 47% від загальної площі посівів озимини.

Сьогодні, за результатами засідання районної комісії ТЕБ та НС, було прийнято рішення про визнання надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня. Всі зібрані матеріали будуть передані до Одеської обласної державної адміністрації, після чого прийматимуть рішення щодо можливого повернення понесених аграріями витрат.

Про подальший перебіг подій з даних питань буду інформувати в оперативному поряду.
Бережіть себе і будьте здорові!

Сергій Приходько,

голова Роздільнянсько райдержадміністрації 

Залиште свій коментар