Понад 80 питань розглянули на сесії Роздільнянської районної ради 30 липня

На сесії районної ради

Понад 80 питань порядку денного розглядалось під час пленарного засідання тридцять третьої чергової сесії Роздільнянської районної ради сьомого скликання. Засідання проводилось під головуванням очільника райради Фелікса Сігала, за участю заступника голови райради Сергія Крилова, голови райдержадміністрації Наталії Бараненко, депутатського корпусу, запрошених. Також були присутні й депутати Одеської обласної ради Владислав Фінік та Віктор Бакланов. Привітавши іменинників, дні народження яких відбулись у міжсесійний період, приступили до розгляду питань.

Так було внесено зміни та прийнято низку програм, зокрема, соціально­економічного та культурного розвитку району на 2019 рік, підтримки малозабезпечених верств населення на 2018­2020 роки, учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) та їх сімей, програми “Здоров’я”, “Доступна медицина”, цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки району тощо.

Про внесення змін і доповнень до районного бюджету на 2019 рік доповідала тимчасово виконуюча обов’язки начальника фінансового управління райдержадміністрації Катерина Журавель. Катерина Сергіївна озвучила зміни, які були підтримані під час засідання бюджетної комісії.

З даного питання також слово мав депутат облради Владислав Фінік, який вніс свої пропозиції щодо необхідних змін до районного бюджету: “На сьогоднішній день з обласного бюджету мені вдалося вибороти кошти у сумі 1 млн 850 тис. грн та передати їх районному. Під час визначення пріоритетів щодо розподілу цих коштів, я керувався виключно тими обіцянками, які надавав своїм виборцям, та зверненнями з боку голів та депутатського корпусу місцевих рад. Зазначу, що першочергово  планувався дещо інший розподіл. Але, враховуючи те, який додатковий фінансовий тягар (в умовах співфінансування) щодо реалізації будівництва нової амбулаторії в с. Болгарка (зокрема, необхідні кошти на проектно­кошторисну документацію, благоустрій подвір’я, огорожі тощо) ліг на плечі бюджету Єгорівської сільської ради, було прийнято рішення про додаткове фінансування саме цієї сільради. Крім того, зі свого боку наполягатиму, щоб підрядні організації, які виконуватимуть роботи, укладали угоди безпосередньо із сільськими  радами. Це дасть можливість контролювати якість виконання цих робіт”.

 Виноградарський сільський голова Сергій Бурлаченко звернувся до Владислава Васильовича з питанням щодо фінансування за рахунок коштів обласного бюджету вуличного освітлення у сумі 350 тис. грн. Як зазначив Владислав Фінік, дійсно, ще в минулому році кошти передбачались на Виноградарську сільську раду. Але через те, що вони були на балансі комунального підприємства обласного підпорядкування, не могли бути освоєними підрядною організацією, запропонованою сільською радою. Тому  їх було направлено на інші об’єкти району. Для врегулювання ситуації, голова райради Фелікс Сігал запевнив, що питання щодо освітлення вулиць Виноградарської сільської ради буде розглянуто на черговому засіданні бюджетної комісії з метою виділення коштів з районного бюджету.

Додала з бюджетного питання й голова райдержадміністрації  Наталія Бараненко, яка зазначила, що, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України, з державного бюджету надійшла субвенція на соціально­економічний розвиток окремих територій, а саме: капітальний ремонт будівлі Роздільнянської ЗОШ № 2 (380 тис. грн), капітальний ремонт дитячих майданчиків Роздільнянського ДНЗ № 1 “Веселка” (851 тис. грн), субвенція на соціально­економічний розвиток окремих територій для м. Роздільна
(14 млн 280 тис. грн), субвенція на підвищення якості освіти (776 тис. грн). Також були озвучені суми коштів, які делеговані місцевими радами для покращення матеріально­технічного оснащення соціальних об’єктів (детальніше на офіційному сайті районної ради).

В черговий раз розглядалось питання про поновлення Ігоря Бичкова на посаді головного лікаря ЦРЛ. Як і попередні рази, більшість депутатів не підтримали цей проект рішення, незважаючи на рішення районного суду та ухвалу апеляційного.

Низка рішень стосувалась укладання договорів оренди майна, що належить до спільної власності територіальних громад району. Під час засідання сесії було затверджено звіти керівників комунальних установ району за результатами фінансової та господарської діяльності за 2018 рік. На наступне пленарне засідання перенесено лише звіти директора КПСВТГРР “Роздільнянське джерело” та директора Степанівського міжшкільного виробничого комбінату через їх відсутність та низку питань, яка виникла до них у депутатів.

Крім того, продовжено термін дії контрактів із директором Роздільнянської школи мистецтв Романом Гімброю, директором історико­краєзнавчого музею Вірою Шнягою та директором районного Палацу культури Юрієм Ніколаєвим. Розгляд питання про продовження терміну дії контракту із директором КП “Роздільнянське джерело” Василем Писаренком перенесено на наступну сесію.

Жваво обговорювалося питання щодо затвердження програми взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, згідно з якою планувалося виділення коштів з районного бюджету у розмірі 54 тис. грн. Голова райради Фелікс Сігал зазначив, що, по­перше, не витримана процедура за регламентом для прийняття програми, по­друге, ці кошти планується направити на преміювання працівників райдержадміністрації, в той час, коли є багато інших нагальних питань у районі.

Зі свого боку представники райдержадміністрації зазначили, що ніякої мови про преміювання не йдеться. Ці кошти йтимуть  на оплату потреб структурних підрозділів РДА (зокрема, послуги за мережу Інтернет, телефонний зв’язок, канцелярію тощо). І, у разі несплати, буде паралізована робота райдержадміністрації. Однак, для прийняття програми не вистачило більшості голосів депутатів.

 В “різному” виконуючий обов’язки директора КПСВТГРР “Лиманське” Олександр Власенко порушив питання стосовно заборгованості по заробітній платі працівникам підприємства. На попередньому засіданні бюджетної комісії було прийнято рішення про виділення з районного бюджету 120 тис. грн, однак цієї суми недостатньо для остаточного погашення заборгованості. Як зазначив голова райради, дане питання обов’язково розглядатиметься на черговому засіданні бюджетної комісії для остаточного його вирішення.

Наш кор.

Залиште свій коментар