Поліцейські застерігають від віртуальних шахраїв

Після того, як в умовах введених карантинних обмежень походи по крамницях громадяни замінили на покупки в інтернет-магазинах та платформах онлайн-оголошень, протиправних діянь підприємливих «ділків» також побільшало.

За час карантину ошуканих громадян збільшилось врази. Усі вони замовляли товар через мережу Інтернет на умовах передоплати і або не отримали взагалі нічого з тощо, що купували, або отримали зовсім не те.

Приміром, у гонитві за дефіцитними в умовах сьогодення товарами медичного призначення кілька жінок замовили у соціальній мережі медичні маски, антисептичні засоби та термометри, перерахували на картки «продавців» гроші, після чого зв’язок з ними був втрачений. Збитки, яких зазнали потерпілі, – від кількох сотень до кількох тисяч гривень. Серед ошуканих є й чоловіки, які аналогічним чином купували через віртуальний простір транспортні засоби та запчастини до них.

За усіма зареєстрованими фактами поліцейські розпочали провадження за ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України та проводять заходи, спрямовані на встановлення правопорушників і притягнення їх до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Щоб не потрапити в тенета аферистів, поліцейські закликають людей користуватися послугами тільки перевірених онлайн-магазинів, де існує система післяплати. Так ви матимете змогу отримати та перевірити замовлення до того, як сплатили за нього гроші. Якщо такої системи на інтернет-ресурсі не передбачено, краще відмовитися від покупки. При придбанні товару через платформи онлайн-оголошень обирайте продавців, з якими зможете призначити зустріч і на власні очі побачити товар. Перш ніж робити замовлення, промоніторте інформацію про потенційного продавця: як довго він займається торгівлею, чи є якісь відгуки про його роботу, у тому числі, чи не фігурує його номер телефону або банківської картки в «чорних списках» недобросовісних продавців. Крім того, ознайомтеся з цінами на обрану річ – настороженість має викликати значно занижена вартість товару. І нарешті, не довіряйте ділкам, які пропонують придбати у них вакцину від коронавірусу COVID-19 – її наразі не існує.

Не будьте легковажними: не давайте шахраям жодного шансу скористатися вашою необачністю і заволодіти вашими коштами.

Роздільнянський відділ поліції в Одеській області.

Залиште свій коментар