Пізнаваймо Україну

Недарма вважається, що кожен житель України хоч раз у житті повинен побувати в Софіївському парку. У будь-який час року він прекрасний по-своєму. І кожен залишиться під великим враженням після відвідин парку і запам’ятає його на все життя.

На вихідних учні, вчителі та батьки ЗОШ с. Виноградар здійснили екскурсію-подорож до м. Умань на комфортному автобусі, який домчав приблизно за 3,5 години. На початку подорожі групу зустріла привітна жінка – директор Уманського екскурсійного бюро. Під час оглядової екскурсії учні почули історичну розповідь про місто козацької слави, побували біля пам’ятника народним героям, які визволяли місто від польської шляхти – Іванові Гонті та Максиму Залізняку (герої поеми Т.Г. Шевченка «Гайдамаки»).

Це місто відоме, насамперед, своїми незвичними гостями – хасидами та їхніми витівками, про що нам так люб’язно розповіла екскурсовод. Великий інтерес викликали відвідини району ізраїльських хасидів, які вважають за свій обов’язок бодай раз в житті побувати тут, бо саме так заповідав один з їх учителів – цадик Нахман, де й похований. Словом, мандрівка в тридцятитисячне море паломників-чужинців викликала неабиякий інтерес.

Другою частиною екскурсії було відвідування цілющого джерела Умані – Софіївки,найбільшого дендропарку в Європі, якому 220 років. Він вражає своєю красою, а саме гармонійним поєднанням води, каменя і пишної зелені. Не дарма його включили в номінацію 7 чудес України. Буквально скрізь водопади і фонтани із золотими рибками, річечки з красивими містками через них, озера з лебедями – і все це оповите таємними старовинними легендами і романтикою, які учні почули від екскурсовода. Всі фотографувалися, купували сувеніри, щоб подарувати своїм близьким та рідним за влаштовану цікаву подорож.

В. Волошина, педагог-організатор ЗОШ с. Виноградар.

Залиште свій коментар