Підтримка будинку сімейного типу від іноземних волонтерів

У листопаді 2014 року на території Роздільнянського району з’явився перший будинок сімейного типу. Створили його сім’я Оксани та Сергія Мелешки. Подружжя мало найголовніше, що потрібно для такої відповідальної справи, – щире бажання опікуватись, дарувати своє тепло та батьківську любов дітям, яким цього найбільше не вистачало. Тому не лякала їх величезна відповідальність, необхідність придбання великого будинку та створення відповідних умов для малечі різного віку, різного світосприйняття, часто з вадами здоров’я та з травмованою нервовою системою внаслідок пережитого.
Тут ставали на ноги та отримували гідну путівку в життя 20 діток. Про дружні стосунки в цій сім’ї, про створений затишок та чисельні перемоги неодноразово писали в пресі різного рівня.
14 липня цього року Степанівську громаду сколихнула страшна звістка – передчасно пішла з життя шанована в громаді жінка, уродженка с. Степанівка, мати-берегиня сім’ї Мелешко – Оксана Вікторівна. Пішла у Вічність, залишивши по собі добрий слід, світлу пам’ять серед рідних, друзів, колег…
Незадовго до раптової смерті пані Оксана записала своє відеозвернення, де розповіла про свою сім’ю, якою дуже пишалась, про те, як сильно любить Україну та бажає миру, закликала людей любити серцем, бути людяними, бо ми українці і на нас тримається Україна. І дуже моторошно звучали її слова: «у Бога на кожного з нас свої плани…»
На даний час у будинку сімейного типу Мелешків виховується п’ятеро діток, яким жорстока доля піднесла чергове випробування – втрату дорогої людини. Наразі турбота про дітей лежить на плечах батька Сергія. І зайвим буде розповідати про труднощі, що спіткали цього чоловіка. Він втратив не просто дружину, а й друга, порадника, людину, з якою були пліч-о-пліч і в горі, і в радості, і в перемогах, і в поразках, плануючи довге і щасливе життя. В тяжку хвилину вихованці стали найпершою та найнадійнішою підтримкою для батька.
Минулого тижня Степанівський сільський голова Наталія Бараненко, її перший заступник Ольга Колодєєва, секретар сільської ради Світлана Щербакова поклали квіти до могили Оксани Мелешко та, схиливши голови в скорботі, вшанували пам’ять про цю неймовірну жінку хвилиною мовчання.
З дружнім візитом та пакунками гостинців побували у сім’ї Мелешків.
За ініціативою громадянина США Шейна Фокса та його української дружини Вероніки під час весільної вечірки їхніми друзями була зібрана фінансова допомога для дітей України. Дізнавшись про бажання цих людей допомогти, Степанівський сільський голова запропонувала підтримати будинок сімейного типу Мелешків. Українська волонтерка Інна Святецька (мати Вероніки) привезла зібрані гроші в Україну. Так сім’я, в якій вже аж 11 онуків, отримала 100 тисяч гривень на вирішення своїх побутових питань.
Щира вдячність нашим волонтерам за вагому допомогу та турботу.
Вічна пам’ять Оксані Мелешко – чудовій матері, прекрасній господині, справжній Українській Жінці, яка, незважаючи на непрості випробування долі, залишалась дуже творчою натурою, поміж численних щоденних турбот знаходила час для хобі; яка віддавала всю себе дітям, їх вихованню та підтримувала навіть після досягнення 18-річного віку, переживаючи разом з ними всі життєві незгоди та допомагаючи їх долати.

Залиште свій коментар