Перша сесія Роздільнянської районної ради восьмого скликання

НАРЕШТІ місцеві вибори-2020 позаду. Запекла передвиборна гонка, чисельні зустрічі кандидатів у депутати з громадами, агітаційні листівки та публікації, складна і відповідальна робота виборчих комісій… І ось вона – перша сесія Роздільнянської районної ради восьмого скликання. В умовах втілення в життя реформи децентралізації тепер все по-новому: нове виборче законодавство, новоутворений Роздільнянський район, до складу якого увійшли колишній Великомихайлівський та Захаріївський, новий склад та чисельність депутатського корпусу тощо.

Минулого вівторка відбулась перша сесія районної ради і новообрані депутати приступили до виконання обов’язків, якими їх наділили виборці. Першочергово до присутніх звернулась голова Роздільнянської районної територіальної виборчої комісії Олена Горчева, яка озвучила протокол результатів виборів депутатів районної ради та привітала обранців. На відміну від попереднього скликання, кількість депутатів райради збільшилась з 34 до 38. Водночас варто врахувати й розширення меж Роздільнянського району. І якщо порівнювати із сумарною кількістю депутатів попередніх рад трьох районів, то, звичайно, зменшення значне.

Депутати склали присягу, в якій зобов’язались усіма своїми діями дбати про благо Роздільнянського району та добробут його жителів. Зачитати текст присяги довірили найстаршому депутату районної ради восьмого скликання 66-річному Миколі Токмілову. А от наймолодшим народним обранцем став 20-річний Олександр Нагорний. До речі, про вік. З обраних 38 депутатів четверо – молодше 30 років, у віці від 30 до 45 років – 16 осіб, від 45 до 60 років – 12 осіб і шість депутатів старше 60 років. Якщо говорити про гендерну політику, якій на цих виборах приділялась значна увага, то до складу новообраної районної ради увійшло 22 представники чоловічої статті та 16 – жіночої.

Обравши членів тимчасової президії районної ради у складі трьох осіб –  Світлани Величко, Олександра Пресмана та Альони Александрової, приступили до розгляду питань порядку денного. Звісно, головним питанням першого засідання сесії було обрання голови районної ради та його заступника. Для проведення процедури таємного голосування депутати визначили членів лічильної комісії у складі трьох осіб (Оксана Добровольська, Євген Біблів та Олександр Драганов). Депутатом  Світланою Величко на посаду голови Роздільнянської районної ради було запропоновано кандидатуру Олександра Пресмана. В результаті голосування Олександра Семеновича підтримали 26 депутатів,12 бюлетенів були визнані недійсними.

 Олександр Пресман подякував колегам за підтримку, зауваживши, що попереду багато роботи з метою налагодження життєдіяльності у всіх сферах та галузях оновленого укрупненого Роздільнянського району.

– Вже протягом багатьох років моє життя тісно пов’язане з районом у такому вигляді, в якому він сформований на сьогодні. Ми разом святкували перемоги, раділи досягненням та розділяли негаразди, які траплялися на шляху. Наразі перед нами стоїть чимало цілей та задач задля поліпшення добробуту наших мешканців. Це питання боротьби з короновірусною інфекцією, ров’язання проблем соціальної сфери, освіти, охорони здоров’я, фінансової спроможності громад. Ми повинні бути сильними, а сильні ми тоді, коли об’єднані спільною метою. Сподіваюсь на конструктивну роботу депутатського корпусу та порозуміння з кожною з громад, – зазначив Олександр Семенович.

Після слів привітань від колег та присутніх, новообраний голова запропоновав кандидатуру Альони Александрової на посаду заступника голови райради, яку теж підтримала більшість депутатів (27 з 38) (з біографічними довідками новобраного керівництва можна ознайомитись на цій сторінці).

 Також депутати прийняли рішення про звільнення Віктора Бакланова з посади директора КП «Роздільнатеплокомуненерго» у зв’язку з обранням його Лиманським селищним головою. Наприкінці засідання, з метою розробки та підготовки проєктів регламенту і положень про постійні комісії райради, народні обранці визначили робочу групу з 7 депутатів, а саме: Альони Александрової, Ольги Колесник, Світлани Величко, Оксани Добровольської, Дмитра Кущенка, Наталії Тарнавської та Ігоря Середи. Депутат Ольга Колесник ознайомила присутніх з комісіями, які були сформовані у попередньому скликанні райради, та запропонувала депутатам якомога скоріше визначитись, яка з комісій найбільше відповідає їх досвіду та професійним здібностям, в якій вони готові працювати.

 Перша сесія районної ради змогла зібрати усіх 38 обраних депутатів. Хочеться вірити, що такою ж буде явка на кожному пленарному засіданні протягом усіх п’яти років діяльності депутатського корпусу районної ради в такому складі. Ми ж бажаємо нашим обранцям бути гідними представниками своєї громади, дбати про сьогодення та майбутнє кожного з нас – виборців. Вперед – у нову сторінку історії нашої батьківщини!

(Відео першого засідання сесії районної ради можна переглянути на офіційній сторінці газети у Фейсбуці).

Наталія БУКОВСЬКА

Біографічні довідки новообраних голови районної ради та заступника голови районної ради читайте у друкованій версії газети “Вперед” від 27 листопада 2020 року. Також в цьому номері вашій увазі пропонується список депутатів Роздільнянської районної ради восьмого скликання.

Залиште свій коментар