Переваги електронних сервісів

ВЕБПОРТАЛ електронних послуг Пенсійного фонду України – це унікальна можливість для кожного українця контролювати свою зарплату та майбутню пенсію, не відриваючись від монітора персонального комп’ютера. Переконавшись у численних перевагах дистанційного обслуговування, зокрема, зручності, доступності та оперативності, все більше страхувальників (роботодавців) стають користувачами вебпорталу (https://portal.pfu.gov.ua/).

На порталі функціонує Кабінет страхувальника (роботодавця), де роботодавці можуть оперативно отримати потрібну інформацію для забезпечення соціальних прав працівників. Тут, зокрема, можна отримати дані для обрахунку листків тимчасової непрацездатності, відомості про страховий стаж та розмір заробітної плати. Також є дані звітності зі сплати єдиного соціального внеску, роботодавець може бачити зауваження до його звітів та рекомендації щодо усунення невідповідностей. Ще одна «новинка», яка очікує роботодавців у майбутньому, – Електронний реєстр листків непрацездатності.

Зменшення кількості фальсифікацій, економія часу та усунення зайвих паперів – така мета впровадження електронних віртуальних листків непрацездатності. Страхувальники, які мають електронні підписи, уже можуть протестувати нову систему. Вона функціонуватиме таким чином:

1. Лікар, який відкриває лікарняний лист, робить це в електронній системі і підписує його своїм КЕП (електронним підписом).

2.Інформація через реєстр Пенсійного фонду автоматично передається до Фонду соціального страхування та роботодавцю, який може ознайомитися з нею в особистому кабінеті на вебпорталі ПФУ. Кожен листок непрацездатності матиме унікальний реєстраційний номер, що формується та присвоюється автоматично.

 На вебпорталі страхувальнику первинно надається можливість визначення параметрів пошуку переліку листків непрацездатності та за результатами пошуку надається інформація по листках непрацездатності застрахованих осіб, які працюють у страхувальника за трудовою книжкою (пункт меню особистого кабінету страхувальника «Листки непрацездатності»), з таким переліком атрибутів: номер; дата відкриття; дата закриття; реєстраційний номер облікової картки платника податків застрахованої особи; прізвище, ім‘я, по батькові застрахованої особи.

Повний відхід від паперових лікарняних планується поступово, а поки що рекомендуємо роботодавцям підготуватися до впровадження електронного листа непрацездатності та зареєструватися на вебпорталі Пенсійного фонду України.

 Відділ супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів № 8 управління інформаційних систем та електрон – них реєстрів Головного управління ПФУ в Одеській області

Залиште свій коментар