Пересувні відділення Укрпошти – вже в селах Роздільнянщини

З МЕТОЮ покращення якості надання послуг Укрпошти та максимального охоплення населення усім їхнім спектром у селах України, зокрема Роздільнянського та інших районів Одеської області, стартувала робота пересувних відділень. Мета – повернути довіру та споживача до широкого спектру поштових послуг, які пропонує та готова надати сьогодні Укрпошта.

Про те, як наразі вони працюють, розповіла менеджер територіальної ОД АТ «Укрпошта» Лариса ОНІЩЕНКО.

 – Розкажіть, будь ласка, нашим читачам, що таке пересувне відділення і які його переваги?

– Пересувне відділення – це обладнана сучасна комфортабельна машина. Вона має декілька відділів: заднє (багажне), де зберігаються кореспонденція, господарчі товари, посилки тощо; у середній частині власне розташовується стіл, крісло та все необхідне для роботи начальника пересувного відділення; попереду відведено місце для водія та листоноші. В той час, коли начальник пересувного відділення відкриває машину для відвідувачів, листоноша доставляє кореспонденцію, періодичні видання тощо адресатам. Час одного виїзду в села – три години або менше, залежно від кількості населення. Штат у нас повністю укомплектований. На маршрутах діють 11 спеціальних комфортабельних машин та бригада фахівців: начальник пересувного поштового відділення, листоноша та водій. Охоплюють вони весь Роздільнянський, Великомихайлівський, частково Захарівський та Біляївський райони.

– Які переваги пересувні відділення дають нашим громадянам?

– Фактично з сьомого жовтня в Роздільнянському районі розпочали працювати всі маршрути. Поки що ми їх ще дорозроблюємо, аби максимально задовольнити потреби місцевого населення, і графіки остаточно не сформовані. Однак позитивні моменти вже є. Особливо це відчувається там, де не було стаціонарних відділень зв’язку. Люди задоволені, що до них приїжджатиме Укрпошта щотижня. Зустрічають ледь не хлібомсіллю. Адже відтепер вони можуть передплатити газету, оплатити комунальні послуги, скористатися іншими видами послуг безпосередньо на місці. Як приклад, пересувне відділення відвідало село Андрієво-Іванове, де, так би мовити, одна хата і проживають два пенсіонери. Чи є сенс туди їхати? Є, якщо там хоча б одна людина живе. У великі населені пункти пересувні відділення приїздитимуть декілька разів на тиждень, залежно від кількості та потреб населення.

– Як формується графік та від яких факторів це залежить?

– Сьогодні економічного обґрунтування щодо формування графіків немає. Працюємо задля врегулювання системного та максимально комфортного для людей підходу та перебування в їхніх населених пунктах пересувних відділень. Там, де є стаціонарні відділення, вони працюють. Жодного працівника не скорочено. Так триватиме, доки буде потреба. Відзначу, що з часом пересувні відділення охоплять населені пункти з кількістю до 1400 жителів. Якщо в таких селах діють автоматизовані стаціонарні поштові  відділення, то воно працюватиме таким чином: машина приїжджатиме, начальник пересувног о відділення відкриватиме стаціонарне приміщення, відповідно до визначеного графіка, і здійснюватиме обслуговування відвідувачів там.

 – Як сприймають люди такі зміни в роботі Укрпошти?

– Там, де стаціонарних відділень немає, дуже задоволені. Дещо інша ситуація в населених пунктах, де такі відділення працюють. На жаль, не всі співробітники перейшли на роботу в пересувні відділення, оскільки машини мають відправлятися з Роздільної. А ті працівники Укрпошти, які живуть у селі, не мають змоги добратися досить рано в місто. Ця проблема, до речі, досі залишається актуальною для України. Села відрізані від цивілізації, і робота пересувних відділень спрямована саме на налагодження доступу сільського населення до широкого спектру послуг Укрпошти. Це світова практика, і багато країн її успішно реалізують.

– Як тепер здійснюватиметься доставка періодичних видань, адже зрозуміло, що всі населені пункти в п’ятницю охопити не вдасться?

– Так, проте наголошую, що у великих населених пунктах працюватимуть стаціонарні відділення. Для населених пунктів, де немає листонош, пересувні відділення лише покращать роботу та доставку видань, тим більше, як правило, газети і журнали сьогодні є щотижневиками чи щомісячниками і вміщують всю актуальну інформацію для місцевих жителів. Певна річ, нам є ще над чим працювати. Тому й поспішних рішень щодо затвердження графіка чи скорочення штату стаціонарних відділень немає. Для нас головне – налагодити роботу пересувних відділень,відповідно до потреб та максимальної зручності жителів населених пунктів.

Наш кор.

Залиште свій коментар