Пам’яті Олександра Пікула

Не раз на сторінках районної газети ми розповідали про нелегку долю родини Пікул з Гаївки. Про те, як мати Ольга, яка, цього року, на жаль, вже пішла з життя, втратила єдиного сина. Життя Олександра забрала страшна війна в Афганістані. Подвиг молодого воїна шанують у селі. Одним із підтверджень цьому є те, що центральна вулиця села названа на честь нього. Також в пам’ять про воїна-афганця в Гаївці був започаткований турнір з футболу. На жаль, кілька останніх років він не проводився. Але цього річ традиція була продовжена – місцеві мешканці зібралися гуртом, аби вшанувати пам’ять Олександра Пікула.

Вперше почесними гостями у такий пам’ятний день стали товариші Олександра по службі: командир взводу І.С. Балату з м. Кандимир (Молдова); командир відділення, в якому служив хлопець, А.М. Кухар; військовий товариш О.Г. Миндровський. Останній знаходився в одному екіпажі з О. Пікулом. Олексій Гаврилович згадував колегу по службі як сміливого, безстрашного солдата, який виконував всі команди, не кидав у біді друзів. З болем у серці розповідав про страшний, роковий для родини Пікулів день, І.С. Балату, на руках якого помирав смертельно поранений Олександр.

с. гаївка роздільнянський район

Другого жовтня, у день народження О. Пікула, біля Гаївського НВК відбувся мітинг пам’яті земляка, підготовлений учнями школи. До слова була запрошена і класний керівник Олександра, Заслужений працівник освіти України З.В. Ключникова та голова Спілки ветеранів Афганістану в Роздільнянському районі В.І. Подгородецький.

Цього ж дня на стадіоні села Гаївка відбувся турнір пам’яті воїна-інтернаціоналіста Олександра Пікула. Відкриваючи турнір, голова Гаївської сільської ради А.Т. Рустамов зазначив, що ця традиція буде продовжена і в наступних роках, адже він ж своєрідним знаком пошани до земляка-афганця та побажав учасникам гарної гри. Асвар Тахірович тримав під контролем всі організаційні питання, аби змагання пройшли на гідному рівні.
Запекла та наполеглива боротьба, за якою спостерігало чимало місцевих вболівальників та гостей, показала наступні результати: третє місце посіла команда ФК «Гаївка», друге – ФК «Старостино», І місце та Кубок дісталися команді ветеранів с. Яковлівка.

Всі учасники турніру отримали грамоти начальника спортивно-масової роботи РС «Спартак» В.М. Зіміна. Також грамотами були відзначені кращі футболісти турніру: представник ФК «Гаївка» Володимир Семеренко, ФК «Яковлівка» (ветерани) – Віктор Ключников, який приніс команді перемогу та старостинець Артем Мангу.

Турнір пройшов на високому рівні. Згадати та пом’янути добрим словом воїна-інтернаціоналіста, свого земляка зібралася чисельна громада, для якої були приготовані смачні солдатська каша та шурпа (приготовані Віталієм Горбачуком та Іриною Семеренко), організована виїзна торгівля тощо. Це все стало можливим завдяки активній участі та допомозі небайдужих мешканців сільради: депутата районної ради Г.В. Келлера, Володимира Семеренка, Віталія Кавуна, Сергія Мишевського, Романа Гангана, Ігора Гофмана, Володимира та Олега Левчуків, фермерів О.В. Дудніченка, П.В. Шумейка, В.М. Цибуха, М.Г. Божиогла, О.П. Голубенка, С.О. Закревського, Є.О. Кальченка та інших. Найактивніші з них отримали почесні грамоти Одеської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів). Хочеться також відзначити вагому участь в організації турніру воїна-афганця В.І. Прокопова, якому вдалося згуртувати місцеву громаду задля доброї справи.

Команда ФК «Гаївка» також цього дня була відзначена медалями за зайняте II місце в групі «А» чемпіонату району з футболу.
Роман ГАНГАН, с. Гаївка.

kubok_pikula

Залиште свій коментар