Одноразова допомога пенсіонерам у зв’язку з поширенням коронавірусу

Особи, які отримують пенсію матимуть змогу отримати одноразову допомогу, у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Чим це передбачено?

01 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», якою передбачено механізм виплати одноразової грошової допомоги окремим категоріям населення.

Які строки виплати?

Провести виплату одноразової грошової допомоги планується в квітні 2020 року, але для того щоб це сталось, необхідно аби депутати Верховної Ради України проголосували за внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Розмір  одноразової грошової допомоги?

Одноразова грошова допомога окремим категоріям населення передбачена у сумі            1 000 гривень.

Хто отримає таку допомогу?

Цю виплату матимуть змогу отримати наступні категорії населення:

  • одержувачі пенсії, розмір пенсійних виплат у яких не перевищує 5 000 гривень станом на 1 квітня 2020 року;
  • одержувачі державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з їх числа, які одночасно з такою допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”);
  • одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;
  • одержувачів тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Здійснення виплати одноразової грошової допомоги.

Для отримання одноразової грошової допомоги пенсіонеру особисто нікуди не потрібно звертатись. Виплата допомоги буде проводиться автоматично за матеріалами пенсійних справ та справ одержувачів відповідного виду соціальної допомоги, проведення якої відбудеться у визначену дату виплати пенсії та буде зараховано на рахунок у банку, а тим, хто обрав АТ «Укрпошта», пенсії доставлять листоноші додому.   

Для отримання більш детальної інформації та юридичної допомогою звертайтеся до:

Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД за адресою: м. Роздільна,  вул. Незалежності, 2. Тел.: (04853) 50 366; (04853) 50 443

  • Великомихайлівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Велика Михайлівка, вул. Пушкіна, 2-б. Тел.: (04859) 40 300;
  • Захарівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Захарівка, вул. 1-го Травня, 49. Тел.: (04860) 94 430;
  • Іванівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Іванівка, вул. Центральна, 93. Тел.: (04854) 2 00 55

                          Єдиний номер системи безоплатної правової допомоги 0800 213 103

Олена Король,

заступник начальника відділу

«Захарівське бюро правової допомоги»

 

Залиште свій коментар