Одещина подарувала шанс на друге життя трьом важкохворим пацієнтам 

У Роздільнянській лікарні після експлантації органів (серця і нирок), яку провела команда трансплантологів з Національного інституту Амосова спільно з колегами з Вінницької обласної лікарні ім. М.І. Пирогова, з’явився шанс на друге життя у трьох важкохворих пацієнтів. Ними виявилися багатодітна матір (6-ох дітей) 1970 р.н., якій успішно провели трансплантацію серця, чоловік 1980 р.н. та дівчина 1988 р.н., яким трансплантували нирки.

Донором став 41 річний пацієнт, якого госпіталізували 27 червня 2024 року з гострим порушенням мозкового кровообігу та інтенсивним внутрішньомозковим крововиливом. Згідно з чинним законодавством і клінічними протоколами, на жаль, всупереч проведеному лікуванню, після скликання двох консиліумів, лабораторно-інструментальних методів обстеження, було діагностовано смерть мозку. Медицина в таких випадках безсильна. 

Після такого кінцевого констатаційного висновку фахівців, трансплант-координатор розпочав бесіду з родичами, які дали згоду на донорство померлого пацієнта.

Таким чином, вони подарували шанс на друге життя матері шістьох дітей, стан якої після операції добрий, та двом молодим людям, яким успішно трансплантували нирки. 

Медична спільнота Одещини щиро співчуває близьким померлого та висловлює велику шану родичам за таке складне, але надзвичайно вольове рішення! 

На сьогоднішній час трансплантація вважається індикатором якості та рівня надання медичної допомоги, а також ступенем розвитку країни та суспільства. Не дивлячись на реалії сьогодення, наша держава та українська медицина продовжують розвиватися  та покращувати свої можливості у сфері надання медичних послуг!

КНП «Роздільнянська багатопрофільна лікарня»

Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова

Міністерство охорони здоров’я України

Одеська обласна державна адміністрація

Залиште свій коментар