Не включені до реєстру виборців? Що робити і куди звертатись?

31 березня 2019 року відбудуться вибори Президента України. Право голосу на виборах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років, та є дієздатними. Аби уникнути непередбачуваних ситуацій, потрібно завчасно перевірити свої дані в реєстрі виборців.

Як це зробити?

1 спосіб. Особисто звернутись до відділу ведення державного реєстру. На території Роздільнянського району виборець може звернутись до відділу ведення державного реєстру виборців апарату Роздільнянської районної державної адміністрації, який знаходиться за адресою: вул. Незалежності, 9, м. Роздільна, Роздільнянський р-н, Одеська обл., тел.: (04853) 3-24-76, 3-15-92, 3-21-87.

2 спосіб. Перевірити інформацію за допомогою мережі Інтернет. Для цього виборцю необхідно перейти за посиланням https://www.drv.gov.ua в «Кабінет виборця».

Як бути, якщо Вас не включено до реєстру виборців?

Для включення до реєстру виборців потрібно особисто звернутись за місцем проживання до органу ведення реєстру виборців з письмовою заявою.

Які існують підстави для відмови у включені до реєстру виборців?

1) якщо встановлено, що особа не має права голосу;

2) якщо перевіркою встановлено невідповідність відомостей, зазначених у заяві та відомостей наданих відповідним органом, закладом, установою.

Особі, якій відмовлено у включенні до реєстру, повідомляється про це у письмовій формі.

Крім цього, якщо вам відмовлено у включені до реєстру, ви маєте право звернутись до суду з адміністративним позовом про включення до списку виборців без сплати судового збору, але не пізніш як за два дні до дня голосування.

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутись до Роздільнянського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги за адресою: м. Роздільна, вул. Незалежності, 2. тел.: (04853) 5-04-43, 5-03-66.

Зверніть увагу! З метою забезпечення реалізації та захисту виборчих прав громадян, Роздільнянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги буде працювати у черговому режимі з 09.00 до 17.00 напередодні виборів, в суботу 30 березня 2019 року, та в день виборів Президента України, 31 березня 2019 року.

Олена Зозулик,

головний спеціаліст відділу

«Захарівське бюро правової допомоги».

Залиште свій коментар