Нарада з головами органів місцевого самоврядування району

18 квітня,  під керівництвом голови Роздільнянської районної військової адміністрації Сергія Приходька, відбулася нарада з головами органів місцевого самоврядування щодо нагальних питань забезпечення потреб військовослужбовців та життєдіяльності населених пунктів району в умовах воєнного стану.

З першого питання про легалізацію добровольчих формувань  територіальних громад доповіла завідувачка юридичного сектору апарату Роздільнянської районної військової адміністрації Катерина Кідготко, яка розповіла про правовий статус таких формувань, порядок оформлення їх діяльності, критерії підбору добровольців та необхідність погодження кандидатури командира з керівництвом тероборони. Бо добровольчі формування мають перебувати у тісній співпраці з органами місцевого самоврядування та теробороною, а одне з їхніх основних завдань – це ведення спостереження. Громадяни, які вступили до цих підрозділів, прирівнюються до військових, але не отримують заробітної плати та їм не надається зброя, хоча, у разі наявності власної зброї та дозволу на неї, вони можуть її застосувати. Регламентується діяльність добровольчих формувань, зокрема, законом України «Про основи національного спротиву».

Голова РВА Сергій Приходько відзначив, що такі формування стануть неабиякою підтримкою та допомогою для органів місцевого самоврядування для вирішення нагальних питань, тому варто не зволікати з офіційним визначенням їхнього правового статусу.

Про виконання мобілізаційних завдань  із забезпечення матеріальними ресурсами (технікою) військові формування поінформував начальник Роздільнянського районного  територіального центру  комплектування  та соціальної підтримки Олексій Панов, який відзначив, що в Україні через повномасштабне вторгнення російських окупаційних військ запроваджено правовий режим  воєнного стану, який передбачає обмеження деяких конституційних прав і свобод громадян. Він відзначив, що наразі до голови Роздільнянської РВА надано план вилучення транспортних засобів на потреби фронту (вантажівки, автобуси тощо), відповідно якого мають бути здійснені заходи та передано техніку. Сергій Приходько рекомендував  керівництву громад уважно поставитися до цього питання, аби вилучення техніки не призвело до ускладнення в роботі комунальних підприємств ТГ. Також Олексій Панов  довів до відома ситуацію із загальною мобілізацією в громадах району.

Начальниця відділу соціально-економічного розвитку територій Роздільнянської районної військової адміністрації Наталія Іваник відзвітувала про результати  моніторингу  цін на товари, що мають істотну соціальну значущість спеціально створеною обласною робочою групою, а саме – борошно, макаронні вироби, цукор, крупа гречана, хліб, молоко, сметана, масло вершкове, яйця курячі, овочі (борщовий набір) та паливо-мастильні матеріали в 90 торгівельних точках та 5 АЗС Роздільнянського району. Фахівчиня зауважила, що у віддалених селах ціни значно завищені і рекомендувала керівникам громад посилити діяльність для врегулювання цін у цих селах.

Про  створення місцевих пожежних команд поінформував заступник начальника Роздільнянського районного управління ГУ ДСНС в Одеській області Ігор Стефанчук, який звернув увагу на те, що кількість пожеж зросла на 300%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. До того ж, формування місцевих пожежних команд є вкрай важливим під час воєнного стану, коли вірогідність нанесення ракетних ударів залишається високою, і потреба у наявності людей на місцях для ліквідації їхніх наслідків та порятунку життя людей зростає в рази.     

Гарним прикладом  роботи зі створення місцевих пожежних команд є Роздільнянська міська територіальна громада, яка забезпечила роботу вже двох таких підрозділів у ТГ. Результат не забарився. 15 квітня сталася пожежа в с. Виноградар, до гасіння якої була залучена місцева пожежна команда. Наслідки пожежі значно менші, ніж могли б бути, якби на виклик виїхали лише рятувальники з райцентру. Адже Виноградар – це найвіддаленіша точка громади.

Наостанок до присутніх звернувся голова Роздільнянської РВА Сергій Приходько, який закликав підтримувати діяльність місцевих газет, закрема й тижневика «Вперед», які працюють над створенням достовірних новин, аби протидяти фейкам та дезінформації, яка, на жаль, має місце в цей непростий для країни час.

Наш кор.

        

 

 

 

 

Залиште свій коментар