Національний банк вирішив ввести банкноту 1 000 гривень

Національний банк вирішив ввести банкноту 1 000 гривень з 25 жовтня і вивести з обігу монети 1,2 і 5 коп. з жовтня.

Про це повідомив глава НБУ Яків Смолій під час прес-конференції, передають Українські Новини.

За його словами, монети 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні і будуть виведені з обігу з 1 жовтня 2019 року.

Також з обігу поступово буде виводитися монета номіналом 25 копійок, яка поки залишиться платіжним засобом.

Національний банк також з 25 жовтня 2019 введе в обіг банкноту нового високого номіналу – 1000 гривень.

В результаті – після завершення процесу вилучення дрібних монет і введення в обіг банкноти нового номіналу – номінальний ряд гривні скоротиться з 17 до 12 номіналів.

“Всього в ньому залишиться 6 номіналів монет і 6 номіналів банкнот. Так він стане більш впорядкованим”, – уточнив Яків Смолій.

За його словами, саме ряд з 11-13 номіналів є найбільш вживаним підходом для провідних країн в різних куточках світу – від США, Канади, Великобританії до Чехії, Данії, Швейцарії та Австралії.

Ключові причини і переваги: зручність для користувачів; занадто велика різноманітність банкнот і монет призводить до плутанини в гаманцях і забирає зайвий час при здійсненні розрахунків.

З огляду на зростання рівня доходів і цін, українці вже практично не використовують монети дрібних номіналів, зате з’явилася потреба в банкноті найвищого номіналу, ніж 500 гривень.

Зокрема, монети 1, 2 і 5 копійок рідко використовуються в розрахунках за товари і послуги та майже не повертаються з обігу в банківській системі.

 

Залиште свій коментар