На сесії районної ради

28 березня 2018 року відбулось пленарне засідання двадцять четвертої чергової сесії районної ради сьомого скликання, під головуванням очільника райради Ф.В. Сігала, за участю заступника голови райради С.М. Крилова, депутатів Одеської обласної ради В.В. Бакланова та І.Ю. Іоганова, голови райдержадміністрації Н.В. Бараненко, депутатів та запрошених.

Ще до початку пленарного засідання біля адмінбудівлі зібралися жителі с. Щербанка з вимогою врегулювати питання із виділенням земельних паїв для ведення особистого селянського господарства на території Щербанської сільської ради. Дана проблема набула чималого розголосу. Для врегулювання ситуації задіяні відповідні органи, ведуться судові розгляди. На сесії мітингувальникам була надана можливість висловити свою думку з цього приводу. Свою позицію висловила й Щербанський сільський голова Л.Є. Товпинець.

Зі свого боку, голова райради Ф.В. Сігал, у межах повноважень районної ради, запропонував включити до порядку денного сесії проект рішення “Про звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Президента Національної академії аграрних наук України щодо врегулювання питання з виділення земель для ведення особистого селянського господарства мешканцям Щербанської сільської ради Роздільнянського району Одеської області за рахунок земель ДП “ДГ ім. О.В. Суворова інституту сільського господарства Причорномор’я Національної академії аграрних наук України”. Депутати схвально поставились до пропозиції та одностайно підтримали проект рішення.

Всього на сесії районної ради розглядалось майже 100 питань порядку денного. Депутати погодили низку звітів з виконання та затвердили нові програми різної спрямованості; підтримали низку рішень, які стосувалися укладання договорів оренди приміщень, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Роздільнянського району, управління яким здійснює районна рада; затвердили технічну документацію про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для ведення товарного сільгоспвиробництва (за межами населеного пункту) Гаївської,  Кіровської, Понятівської та Буцинівської сільських рад тощо. Також був затверджений регламент у новій редакції та план роботи райради на 2018 рік та взяті до відома звіти постійних комісій органу місцевого самоврядування.

Жваво обговорювалось питання “Про затвердження переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Роздільнянського району, які підлягають приватизації у 2018 році”.

– Винесення на сесію цього питання спонукала ситуація, яка склалась навколо визначення центру госпітального округу. Справа в тому, що у районному бюджеті віднайшлося лише близько 1,5 млн грн на придбання обладнання для покращення  матеріально-технічного стану Роздільнянської ЦРЛ. Цієї суми недостатньо для придбання першочергового медобладнання, аби конкурувати із ЦРЛ інших районів. Крім того, на засіданні останньої сесії облради на Роздільнянський район не було виділено жодної копійки із обласного бюджету на медицину, хоча чисельні клопотання подавались. З метою вирішення даного питання, під час його розгляду на засіданні бюджетної комісії, яку додатково, за ініціативи голови райради Ф.В. Сігала, було скликано напередодні пленарного засідання, прийнято рішення збільшити доходну частину районного бюджету на 2 млн грн за рахунок надходжень від приватизації об’єктів, які можуть бути реалізовані в цьому році – це бетонні конструкції КПСВТГРР “Лиманське” та кінотеатр “Ювілейний”. При цьому останній може бути реалізовано лише за умови збереження цільового використання у сфері соціально-культурного значення протягом 10 років. Отримані кошти від реалізації цих об’єктів будуть спрямовані на оснащення ЦРЛ, – зазначив С.М. Крилов.

Питання подальшої долі “Ювілейного” вже давно гостро стоїть на порядку денному. Перш ніж включати будівлю до переліку приватизації, постійною комісією з питань майна, спільно зі спеціалістами виконавчого апарату райради, було проведено аналіз щодо можливої реконструкції   колишнього кінотеатру, яка вже тривалий час не експлуатується. Голова комісії О.І. Колесник зазначила: “У першу чергу, необхідно подати документи до будівельної лабораторії, залучити відповідних спеціалістів, розробити проект реконструкції, замовити та пройти експертизу, отримати погодження на реконструкцію, а потім ще й закупити необхідні будівельні матеріали. За попередніми підрахунками, на все це необхідно близько 15-20 млн грн. Це непідйомна сума для районного бюджету, що і спонукало включити даний об’єкт до переліку приватизації. Зазначу, що залишкова балансова вартість будівлі складає близько 3 тис грн, а експертна нормативно-грошова оцінка вартості – понад 1 млн грн”.

Долучився до розмови й голова райради Ф.В. Сігал: “Окрім того, що необхідно вирішувати питання з “Ювілейним”, збільшення доходної частини районного бюджету надасть можливість збільшити суму на придбання медобладнання на 2 млн грн, не порушуючи плани вирішення низки соціально важливих питань у районі. Це вже перевірений спосіб, яким неодноразово користувалась обласна рада”. Крім того, голова райради звернувся до міського голови В.О. Шовкалюка з проханням посприяти, спільно із міською радою, в оформленні земельної ділянки під будівлею для її подальшої приватизації.

Крім того, в.о. головного лікаря Роздільнянської ЦРЛ Д.С. Кущенко наголосив, що питання  покращення матеріально-технічної бази ЦРЛ потрібно вирішувати вже сьогодні, адже на початку квітня планується засідання обласної медичної ради, де буде вирішуватися питання щодо визначення центру госпітального округу, якій потрібно показати результати роботи в цьому напрямку.

Після довготривалих роз’яснень та повернення до голосування з даного питання тричі (витримуючи процедуру повернення), депутати схвалили проект рішення про включення кінотеатру “Ювілейний” до переліку об’єктів приватизації, за що Ф.В. Сігал подякував народним обранцям, які пішли назустріч та підтримали дану пропозицію.

Про внесення змін та доповнень до районного бюджету на 2018 рік доповідала начальник фінансового управління райдержадміністрації О.О. Колодєєва. Ольга Олександрівна детально зупинилась на розгляді даного питання. Так, зокрема, були виділені кошти  на: капітальний ремонт Старостинської ЗОШ з метою перепрофілювання в навчально-виховний  комплекс; капітальний ремонт водогону Кучурганської сільської ради; оплату проектно-кошторисних робіт  для будівництва спортивної зали Кошарської ЗОШ; заміну котла ЦТДУМ;  поточний ремонт внутрішніх туалетів Роздільнянського НВК «школа-гімназія» № 1; обладнання комп’ютерного класу Роздільнянського НВК «школа-гімназія» № 1 та Єреміївського НВК; заміна вікон Роздільнянської ЗОШ № 3 та Понятівського НВК; поточний ремонт цоколю Степанівської ЗОШ; капітальний ремонт приміщень кухні та їдальні Буцинівського НВК тощо (повний зміст рішення та додатки до нього можна переглянути на офіційному веб-сайті районної ради).

Водночас, під час розгляду змін до бюджету, враховуючи необхідність придбання медобладнання для ЦРЛ з метою покращення матеріально-технічної бази медзакладу, свої клопотання щодо необхідності виділення коштів з районного бюджету на об’єкти соціальної сфери відкликали: депутат
С.В. Маслов (поточний ремонт кабінету початкового класу та костюмерної Кам’янської ЗОШ – у сумі 144 тис. грн), депутат В.В. Кайсин (заміна вікон Болгарської ЗОШ – у сумі 100 тис. грн) та депутат А.М. Осадець (придбання меблів для Марківської ЗОШ – у сумі 74,5 тис. грн). Додав з цього приводу й депутат М.П. Панкратов, який зазначив, що ще до засідання постійної комісії з питань бюджету відкликав своє клопотання щодо виділення коштів на заміну вікон у Буцинівській ЗОШ – у сумі 163 тис. грн. Таким чином, загальна сума на придбання медичного обладнання становить 3 млн 762 тис. грн, що дає можливість оголосити тендер та розпочати процедуру його закупівлі. Завдяки цьому можна вирішити питання оснащення реанімаційного та хірургічного відділень, що є основними вимогами для визначення центру госпітального округу.

В ході засідання сесії депутати знову порушили питання щодо незадовільного стану автомобільних доріг загального користування на території району та підтримали звернення до вищих органів влади щодо необхідності термінового їх ремонту. Крім того, голова районної ради Ф.В. Сігал зазначив, що вже є зрушення у питанні щодо ремонту дороги від Кучурган до Лиманського (на теперішній час Службою автомобільних доріг (САД) вивчається питання щодо пошуку допоміжних будівельних матеріалів, які будуть використовуватися під час ремонту дороги) і, як зазначили у САД, на початку квітня на цю ділянку заїде техніка.

Питання щодо ремонту дороги Буцинівка – Виноградар порушив депутат
М.П. Панкратов, на яке відповіла голова райдержадміністрації Н.В. Бараненко: “Дорога Т16-18 є дорогою обласного значення. Ми вже звертались до обласного керівництва щодо розгляду можливості виділення коштів з обласного бюджету для того, щоб зробити її хоча б проїзною. Сподіваємось, що після перерозподілу коштів обласного бюджету наша пропозиція буде врахована”. Крім того, Наталія Вікторівна довела до відома присутніх, що органами місцевого самоврядування вже делеговано 182,15 тис. грн на виготовлення проектно-кошторисної документації на середній поточний ремонт дороги Роздільна – Милолюбівка.

За погодженням депутатів, з 1 квітня 2018 року  буде збільшено вартість харчування на одну дитину у дошкільних групах навчально-виховних комплексів загальноосвітніх шкіл Роздільнянського району до 25 грн (нагадаємо, раніше ця сума становила 14 грн).

Також народні обранці прийняли рішення звернутись до вищих органів влади з приводу стану виконання законодавства щодо перерахунку та виплат перерахованих пенсій військовослужбовцям, співробітникам МВС, прикордонної служби, СБУ та інших силових структур, що вийшли на пенсію (читайте у наступному номері).

Не знайшов підтримки серед більшості депутатів проект рішення про звернення до територіальних громад сіл, селища, міста Роздільнянського району щодо створення об’єднаних територіальних громад з пропозицією щодо ініціювання добровільного об’єднання громад у рамках реалізації реформи децентралізації.

(Всі прийняті на пленарному засіданні двадцять четвертої чергової сесії рішення можна переглянути на офіційному сайті районної ради http://rozdilna-rada.odessa.gov.ua).

Наталя БУКОВСЬКА.

Залиште свій коментар